Domowe studio fotograficzne z Mileną

Od dłuższego czasu miałem ochotę na własne studio, albo chociaż mini studio żeby móc robić zdjęcia nawet gdy jest brzydka pogoda i nie chce wyjść się z domu. Doszło do tego, że wyposażyłem się na początek w zestaw do teł – te 2 statywy do wszystkiego, rurę aluminiową i rolkę białego tła 1,6m. Z racji tego, że studio ma być też mobilne, postanowiłem spróbować mobilnej octy 80cm z gridem w którą włożyłem systemową SB-700. Fajny sprzęt bo łatwo i szybko można go rozłożyć. Jeszcze tylko muszę kupić jakąś fajną torbę na statywy, grid, jakieś parasolki i mogę już jechać zrobić coś na szybko.

W przetestowaniu zestawu pomogła mi Milena, z którą wcześniej robiliśmy sesję plenerową na Śródmieściu.

Zobacz zdjęcia z domowego studio

Milena-3331 Milena-3339 Milena-3342 Milena-3345 Milena-3349 Milena-3361 Milena-3370 Milena-3491 Milena-3561

Marcin Krokowski, rocznik 89?, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan ? w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Related Posts

4 Responses
 1. Dafe

  Fajne zdjęcia! W życiu bym nie powiedział, że to z systemówki 🙂 a możesz podać linka co to za okta? Duże są straty światła? Nie brakuje mocy tej sb-700? Pozdrawiam!

  1. Dzięki. 🙂

   SB-700 z bliska dała radę, nie jest źle. Na f8 iso 200 robiłem te zdjęcia i chyba nie była to pełna moc lampy. Problem był z cieniami z drugiej strony i musiałem postawić blendę po lewej, a potem jeszcze trzymaliśmy pod twarzą drugą do rozświetlenia źrenic.

   To jest ta octa: do tego był jeszcze grid za jakieś 50zł

   Myślę jeszcze żeby uzbierać na jakąś normalną lampę 800W i coś na kontrę, albo jeszcze pobawić się z manualnymi chińskimi systemówkami które są chyba mocniejsze. Czas pokaże. 🙂

   1. Dafe

    Ok, dzięki za odpowiedź 🙂 tanie chińczyki jak YN 560 III rzeczywiście dają radę. Małe woły robocze 😀 do doświetlenia tła idealne. Zatem trzymam kciuki za kolejne udane sesje!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: