Fotospacer po warszawskich zajezdniach tramwajowych

Tablica 31 zjazd do zajezdni

Fotospacer

Pod koniec stycznia brałem udział w spotkaniu fotograficznym zorganizowanym przez Fotospacery.pl we współpracy z marką Olympus, która dostarczyła mnóstwo swojego sprzętu. Mnie interesowało przetestowanie w terenie obiektywu M.ZUIKO DIGITAL 25MM F/1.8,  więc wszystkie zdjęcia pochodzą z tego obiektywu, podpiętego OM-D E-M5 Mark II.

25mm i E-M5 to bardzo fajny zestaw do streetu. Mały gabaryt, szybki AF i niesamowita stabilizacja. Z wyższymi czułościami nie było aż tak super, ale szum przy zdjęciach dla zabawy mi nie przeszkadza. Chociaż chlałbym go spróbować wykorzystać przy zleceniach w których lustro bardzo rzuca się w oczy i jest głośne, np. w kościele gdzie niektórzy księża krzywo patrzą się na klapiące lustra. 🙂

Zdjęcia zaczęliśmy przy zajezdni Mokotów na ulicy Woronicza, zaczynając od starych tramwai, które nadal są chodzie i czasem można je spotkać na ulicach Warszawy kiedy ktoś wynajmuje je na różne okazje. Póżniej mogliśmy odwiedzić budynki zajezdni od środka, a nawet zajrzeć pod tramwaj. Było ciepło, ciemno i śmierdziało – idealne miejsce na zdjęcia!
Póżniej jednym z zabytkowych tramwai które oglądaliśmy udaliśmy się do bardziej klimatycznej zajezdni na Pradze. Podczas tego przejazdu, chciałem sprawdzić jak robi się zdjęcia w ruchu takim maleństwem – głównie czas reakcji i jestem mile zaskoczony. 🙂 Sprawdźcie sami.

Zdjęcia z fotospaceru

wejście do zajezdni Mural warszawa Klasyk motoryzacji Uśmiechnięci ludzi w warszawie Najwiekszy bilbord reklamowy w warszawie Ludzie na balkonie na warszawskim powiślu Szybka w słońcu PKP Stadion Syrenka warszawska na tramwaju Otwieranie drzwi na zajezdni Pojemnik na zużyte świetlówki i tramwaj Tramwaje na zajezdni Tramwaje na zajezdni części tramwajowe Brama do zajezdni tramwajowej praga Dziadek na pasach w warszawie Ludzie na przystanku w warszawie most gdański z tramwaju Eco taxi Kobieta z mopem Prasa i inne bajery Opuszczone budynki w warszawie Bezpieczniki w zabytkowym tramwaju Portret w tramwaju Dzieci biegają Tory z tramwaju Bilet fotospacery olympus Olympus fotospacery tramwaj panoramowanie Stary tramwaj i nowy Szelki tramwaj Kanał w zajezdni tramwajowej Ogryzek w zajezdni Tramwaj awaria wózek tramwajowy Tablica 31 zjazd do zajezdni Złącze tramwaju Ławki w starym tramwaju Ludzie w zabytkowym tramwaju Syrenka warszawska na zabytkowym tramwaju Tico tramwaj zółty Wejście do zajezdni tramwajowej zakręcone wąsy Zabytkowy tramwaj w odbicu Samochód i tramwaj Zabytkowe tramwaje OLYMPUS syrenka warszawska tramwaj wysokie napięcie tramwaj Stary kasownik Uchwyty dla paserów tramwaju zabykowego Wajcha tramwajowa wycieraczki w tramwaju drzwi do tramwaju Olympus fotospcery ludzie Olympus fotospcery ludzie

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89?, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan ? w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Related Posts

3 Responses
  1. Daria

    Podoba mi się wpis 🙂 Parę kadrów przyciągnęło moją uwagę na dłuższą chwilę! Dobry reportaż, gratulacje 🙂

  2. Tajska przygoda

    Mega pomysł! Jestem baaaardzo na tak. Tyle fajnych miejsc jest w naszych miastach, które na co dzień nie są dostępne.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: