Jak dodać swoją firmę w Mapach Google?

Weryfikacja

Aby sprawić by nasza firma była widoczna na Mapach Google i wynikach wyszukiwania należy zweryfikować ją przez specjalny kod PIN który Google wyśle na adres siedziby.

Korzyści

Korzyści wynikające z tego to:

  • korzystanie z możliwości map google i google+ (godziny otwarcia, menu, zdjęcia itp.)
  • możliwość dodania wirtualnego spaceru business view w wizytówce google+
  • wiarygodność, że firma instieje rzeczywiście
  • możliwość zarządzania opiniami o naszej firmie

Jak zweryfikować firmę w Mapach Google?

Nasza firma:

Przypuśćmy, że nasza firma którą nazwiemy – Restauracja Makaronik – mieści się pod adresem:

Aleje Jerozolimskie 51
00-697 Warszawa

Znajdź na Mapach

Zacznijmy od tego, że należy wejść na stronę Map Google – maps.google.pl i w polu wyszukiwarki wpisać dokładny adres naszej firmy, lub zaznaczyć go szpilką na Mapie. Kiedy już wyświetli nam się poprawny adres klikamy Dodaj brakujące miejsce.1

Dodaj miejsce

Naszym oczom pojawi się formularz Dodaj miejsce i tutaj mamy dwie opcje. Wypełnić go jako zgłoszenie do Map Google i mieć nadzieję, że ktoś potwierdzi naszą firmę z Google Map Maker co i tak nie dam na wszystkich korzyści. Ale tak nie będziemy robić.

Musimy w tym momencie kliknąć w mniej oczywiste Jesteś właścicielem firmy? Dzięki temu przejdziemy do właściwego formularza dodawania firmy i naszej strony Google+.

2

Moja Firma

W tym forumlarzu wpisujemy wszystkie dane adresowe. Musimy upewnić się, że wszystko jest ok, ponieważ na ten adres przyjdzie list z kodem PIN. Następnie klikamy Dalej.

3

Potwierdź dane

Jesteśmy jeszcze raz poproszeni o potwierdzenie danych i tego, że jesteśmy osobą uprawnioną do zarządzania tą firmą w Mapach Google – zaznaczamy kwadracik.

4

Poproś o PIN

W następnym kroku klikamy Poproś o kartkę z kodem aby otrzymać PIN. Google deklaruje czas 1-2 tygodni, ale z doświadczenia wiem, że może być nawet miesiąc. W panelu zarządzania możemy poprosić o wysłanie nowej kartki jeśli nie dojdzie w wyznaczonym czasie, ale warto poczekać dłużej i upewnić się czy list nie leży gdzieś na poczcie, ponieważ jeśli prosimy o nowy kod, to ten poprzedni przestaje działać.

5 6

Czekamy, czekamy…

Kiedy dostaniemy już nasz kod PIN wchodzimy do panelu zarządzania Stronami Google+ pod adresem https://plus.google.com/dashboard i tutaj klikamy Zarządzaj stroną.

7

Ukaże nam się taki pasek – klikamy Wpisz kod.
8W nowym oknie wpisujemy kod i to by było na tyle. Nasza strona Google+ / Moja Firma jest już zweryfikowana i możemy korzystać ze wszystkich jej możliwości.

9

 

Potrzebujesz pomocy?

Chcesz aby Twoja wizytówka wyglądała profesjonalnie i nie masz czasu na robienie tego samemu – zapytaj o ofertę przygotowania wizytówki Google+ pisząc zapytania na marcin@urbanflavour.pl

Jeśli zależy Ci na pokazaniu swojej firmy w najbardziej atrakcyjny sposób. Sprawdź moją ofertę Business View w Mapach Google. 

  • dodanie firmy w Mapach Google, Google+ i wyszukiwarce Google
  • pomoc w przygotowaniu profesjonalnej wizytówki
  • wirtualny spacer po Twojej firmie w technologi Street View
  • minimum 10 zdjęć Twojego lokalu
  • brak opłat abonamentowych

 

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89″, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan – w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Related Posts

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.