[email protected] +48 501 650 433

Jak umieścić wirtualny spacer Street View na Facebooku

look inside

W tej chwili, aby dodać własną zakładkę, fanpage musi posiadać minimum 2000 polubień. Do tego czasu nie można dodawać własnych zakładek zawierających zewnętrzne treści. Do tego czasu możecie otrzymywać komunikat „This page does not have permission to install the custom tab.”

Aktualizacja z 16.10.2018

Wirtualny spacer na fanpagu

Jeśli chcesz umieścić wirtualny spacer Street View utworzony w Mapach Google na Facebooku w swoim fanpage, musisz utworzyć specjalną zakładkę. W tym poradniku napiszę jak to zrobić przy pomocy aplikacji Look Inside. Jest to jeden z łatwiejszych sposobów i całość nie powinna zająć Ci więcej niż 5-10 minut.

Przygotowania

Najważniejsze jest posiadanie strony na Facebooku z min 2000 polubień bo o niej w tym poradniku mowa, oraz wirtualnego spaceru Street View w Mapach Google który chcemy pokazać.

Musimy być przy tym zalogowani na konto Facebooka którym zarządzamy stroną jako Admin. W przypadku Street View / Map Google nie jest wymagane logowanie.

1. Zaczynamy

Wchodzimy na stronę Look Inside i klikamy Click here to add the app to your Facebook page.

1

Kolejnym krokiem jest wybranie strony na której ma być umieszczona zakładka z wirtualnym spacerem. Następnie klikamy Add Page Tab.

3. Strona powitalna

Pierwsze co zobaczymy, to strona powitalna z instrukcją instalacji. Możemy zostawić ją na razie otwartą i przejść do kroku 4.

3

4. Znajdź swój biznes na Mapach Google.

Wejdź teraz na stronę Google Maps klikając w ten link. W lewym górnym rogu wpisz nazwę swojej firmy która zawiera wirtualny spacer i znajdź jej wizytówkę. Jeśli już widzisz wizytówkę, kliknij na „Zobacz Wnętrze” aby przejść do Street View.

4

5. Wybierz widok

Teraz musisz wiedzieć o tym, że to co widzisz w tym momencie, będzie widokiem początkowym tego co umieścisz na swoim fanapagu. Więc poruszając się wnętrzu wybierz co chcesz pokazać. Może to być front lokalu od ulicy, recepcja, ciekawe pomieszczenie. Możesz również pokazać zbliżenie jakiegoś elementu – Ty wybierasz. Kiedy znajdziesz najlepszą perspektywę wnętrza Twojego lokalu. Kliknij na koło zębate w prawym dolnym rogu i kliknij Udostępnij lub umieść obraz.

5

6. Skopiuj link

Następnie skopiuj link który zobaczysz w oknie które się pojawi. Możesz też skopiować link bezpośrednio z okna przeglądarki.

Przy okazji chciałem pokazać Ci gdzie znajduje się opcja Umieść zdjęcie która generuje specjalny kod do umieszczenia spaceru na Twojej stronie internetowej. Na temat dowiesz się więcej we wpisie na temat dodawania wirtualnego spaceru do strony firmowej.

7. Wklej link

Teraz wracasz na Facebook i stronę powitalną z punku 4 tego poradnika. W polu tekstowym pod Paste it here: wklejasz link skopiowany z Map Google i klikasz And that’s it! here to save.

7

8. Dodałeś wirtualny spacer

Wirtualny spacer został już dodany. Opcje które widzisz nad wirtualnym spacerem (link do Twojej wycieczki, miejsce na zmianę linku z google maps – patrz punkt 5) oraz możliwość wykupienia dodatkowych opcji jest widoczna tylko dla Ciebie. Goście strony widzą tylko okno spaceru.

Polecam w tym momencie jeszcze zmienić nazwę zakładki, jej kolejność na liście zakładek i obrazek wyróżniający. Kliknij na Więcej a następnie wybierz ostatnią opcję Zarządzaj kartami.

9

9. Wybierz kolejność zakładek

W tym oknie możesz zmienić kolejność zakładek. Jeśli prowadzisz np. restaurację warto by było wyróżnić wirtualny spacer, ponieważ cześć opcji będzie ukryta pod rozwijaną listą i mało osób do niej dotrze. Aby to zmienić – złap i przytrzymaj kursorem Look inside i przesuń go na wyższą pozycją. Kiedy już to zrobisz – kliknij Dodaj lub usuń karty – zmienimy nazwę zakładki jej obrazek.

10

10. Zmień nazwę i obrazek.

Na liście aplikacji znajdź Look inside i kliknij w Edytuj ustawienia. W oknie które zobaczysz, możesz zmienić nazwę zakładki jeśli chcesz by była po polsku. Sugerował bym nazwy typu „Zobacz wnętrze” czy „Wirtualny spacer”. Jeśli chcesz zmienić obrazek (różowego ludzika z napisem Look inside) na własną grafikę kliknij przy opcji Niestandardowy obraz karty: Zmień.

12

Gotowe

Brawo! Teraz możesz się cieszyć wirtualnym spacerem na swoim fanpagu. Jeśli posiadasz kilka stron, cały proces wystarczy powtórzyć w ten sam sposób. Jeśli masz jakiegoś dodatkowe pytania, zostaw je w komentarzu poniżej.

Zobacz poradnik w wersji video

Mieszkam w Warszawie i fotografuję eventy.Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc i poznawanie nowych ludzi. Uwielbiam też biegać, jeździć na rowerze, trenować w domowej siłowni z moją narzeczoną, a także jeść pizzę i hamburgery. Moją największą przygodą była podróż do Peru i Boliwii, gdzie spędziłem 3 tygodnie w zupełnie innym świecie. Mimo wszystko najlepiej wspominam podróż do Francji, gdzie w ciągu kilku dni również sporo się wydarzyło i zjadło…

Related Posts

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.