Plener fotograficzny podczas Snap Campu 2017

snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja raca czerwona

Aby ruszyć bardziej z fotografią ślubną w przyszłym sezonie, postanowiłem się trochę dokształcić w tej dziedzinie u najlepszych i wybrałem się Snap Camp, organizowany przez The Snap Shots którego hasłem było „How to kick ass in wedding photography”. Z samych warsztatów wyniosłem dużo pozytywnej energii i przydanej wiedzy o tym, raz rozwinąć się w fotografii ślubnej. Jednak nie o tym jest ten wpis.

Teoria i praktyka

Podczas Campu poza teorią mieliśmy możliwość podpatrzenia Natalii i Marcina podczas ich pracy. Zdjęcia które zobaczycie pochodzą z pleneru prowadzone przez Natalię. My też mieliśmy możliwość pracy z parą która pozowała, ale miałem dylemat, czy robić tego dni zdjęcia, czy skupić się na obserwowaniu i analizie tego jak pracuje Natalia.

Zwykle podczas takich plenerów gdzie mamy 10, 20 albo i więcej fotografów, kadry zaczynają robić się wtórne i powtarzalne. Ludzie strzelają sobie przez ramię, byle mieć fajne ujęcie, a nikt nie skupia się na tworzeniu czegoś nowego. Bo co mi po fajnym zdjęciu, które wyglada jak bym ukradł je koledze, który stał obok mnie – bez sensu. Pomyślałem, że trochę bardziej się zakręcę wokół naszych modeli i wyłapię parę smaczków w tym całym zamieszaniu.

Czerń i biel – światło i cień

Przeważnie podczas sesji które robią przeważa kolor, a tylko cześć zdjęć, które uważam, że na tym zyskają, robię w czarno-bieli. Tym razem, nie mając żadnych zobowiązać, co do sesji, postanowiłem trochę zaszaleć i już na poziomie aparatu przejść w tryb monochromatyczny i skupić się na tym co dzieje się na zdjęciach i jak rozkłada się światło. Taki mały eksperyment.

Jedynie przy zdjęciach z flarą troszkę odpuściłem, bo szkoda było tracić kolor który pięknie zagrał przy tych ujęciach.

Zobacz zdjęcia z pleneru na Snap Camp

snap camp Kawkowo plener snap camp Kawkowo plener snap camp Kawkowo plener snap camp Kawkowo plener snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja czerwona raca snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja raca czerwona snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja stodoła raca czerwień snap camp Kawkowo plener czarno biała sesja zimne zdłonie buzi w czułko dłonie na niej w objęciach miłości

Marcin Krokowski, rocznik 89?, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan ? w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Related Posts

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.