Polecam: wizualny symulator głębi ostrości – link w opisie

Kalkulator i symulator głębi ostrości

DOF simulator

Na stronie http://dofsimulator.net/pl/ znajdziecie wizualny symulator i kalkulator głębi ostrości.

Dzięki niemu możecie zmieniać takie parametry aparatu które mają wpływ na głębię ostrości:

  • ogniskowa
  • przesłona
  • rozmiar matrycy/model aparatu

A także zobaczyć jaki wpływ ma na ostrość praca z modelem:

  • odległość fotografa od modela
  • odległość modela od tła
  • oraz wszystko razem

Kalkulator powie wam i pokaże jak duża jest płaszczyzna ostrzenia przy konkretnych ustawieniach, oraz pokaże jak te parametry wpływają na proporcje modela, kompresję kadru i efekt ogólny obrazu.

Jeśli jeszcze nie wiesz takich rzeczy jak np. to że mała odległość od obiektu zwiększa rozmycie tła – polecam Ci ten poradnik z czystym sumieniem – na pewno dowiesz się czegoś nowego jeśli poświecisz trochę czasu na zabawę z tym programem.

 

 

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89?, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan ? w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Related Posts

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.