Sesja w starej kamienicy – Maryna

Dziewczyna z Ukrainy

Pewnego dnia odezwała się do mnie Maryna, dziewczyna z Ukrainy która mieszka i pracuje w Polsce. Poprosiła mnie o wykonanie sesji zdjęciowej w miejscu w którym jeszcze jakiś czas będzie wynajmować mieszkanie. Lokal mieści się w starej kamienicy w centrum Warszawy, która dopiero będzie remontowana, więc mieliśmy do wykorzystania piękne wnętrze. Więc szybko ustaliliśmy termin i szczegóły, aby zrobić zdjęcia puki jeszcze możemy korzystać.

Czarno biała sesja zdjęciowa

Od razu zamysł sesji był taki, że robimy subtelną sesję czarnobiałą, w lekkim retro stylu. Maryna nie jest zawodową modelką, ale ze względu, że nie gonił nas, mieliśmy możliwość napić się dobrej kawy, wymyślić kilka pomysłów na zdjęcia i w leniwym tępie szukać kadrów. Kręciliśmy się po mieszkaniu i robiąc krótkie przerwy w pogaduszkach robiliśmy przerwę na strzał z migawki aparatu. W międzyczasie kiedy było już wystarczająco dobrych zdjęć, zmienialiśmy stylizację i robiliśmy dalej zdjęcia.

Stare mieszkania do zdjęć

Przyznam, że nie obyło się też bez kilku utrudnień. Na zdjęciach oczywiście tego nie widać, ale z racji tego, że kamienica była przeznaczona do remontu, mieliśmy już trochę elementów które mogły popsuć nam kadr – blaszane obicia na balkonie, jakieś skrzynki techniczne, pręty. Oraz naturalne przeszkody, jak mnóstwo kup gołębi i specjalne druciki na gzymsach które miały je zniechęcać do odwiedzin. W mieszkaniu jedyną przeszkodą mogła być mało fotogeniczna kuchnia, która nie pasowała nam zbyt do klimatu sesji. Za to furorę zrobiła w całym tym wszystkim klatka schodowa, która naprawdę zatrzymała się w czasie.

Zobacz zdjęcia z sesji

portret czarno-biały portret czarno-biały kobieta okno portret czarno-biały kobieta portret czarno-biały kobieta stara kamienica klatka schodowa portret czarno-biały kobieta stara kamienica schody portret czarno-biały kobieta kamienica skrzynki na listy