Wirtualny spacer – Kopiec Powstania Warszawskiego

Wirtualny Spacer prowadzący na Kopiec Powstania Warszawskiego, to jeden z pierwszych wirtualnych spacerów które chciałem wykonać na początku mojej przygody z fotografią panoramiczną. Kopiec Powstania Warszawskiego mieści się na Warszawskim Mokotowie i powstał z gruzów zniszczonej przez wojnę Warszawy. Wchodząc schodami na jego szczyt mija się mnóstwo małych drewnianych krzyży upamiętniające walczących powstańców. Na samym szczycie kopca znajduje się wielki znak Polski Walczącej zawierający tablice pamiątkowe. Z tego miejsca roztacza się piękna panorama na centrum warszawy, oraz Most Siekierkowski i prawą stronę Wisły. Miejsce które warto odwiedzić.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Kopiec powstał w latach 1946-1950 na szczątkach gruzu zniszczonej podczas wojny Warszawy. Z pod ziemi którą jest usypany kopiec wystają wciąż fragmenty ścian i cegły który przywieziono w to miejsce. Pomnik stanowi również ciekawy punkt widokowy z którego widać Most Siekierkowski a także możemy z tego miejsca dostrzec również Pałac Kultury i Nauki. Droga na szczyt kopca po najdłuższy schodach w Warszawskie (mają aż 400 stopni) w nocy może wydać się straszna, a to za sprawą mnóstwa krzyży symbolizujących poległych podczas powstania warszawskiego.

Wirtualny Spacer

Nocna Panorama 360 Kopca Powstania Warszawskiego

Z racji tego, że widok jest naprawdę niezapomniany. Na kopiec warto wybrać się także w nocy, dzięki czemu widać na nich też w tle pięknie rozświetloną warszawę. Z tego powodu, podczas jednej z takich wizyt, zabrałem statyw i głowicę do tworzenia panoram sferycznych i tak oto powstała wersja nocna tego spaceru. Myślę, że to wystarczy. A was zachęcam, odwiedzić to miejsce osobiście, by przyjść i złożyć hołd poległym powstańcom.

Zdjęcia z Kopca Powstania Warszawskiego

Oto kilka zdjęć ze szczytu kopca, które wykonałem za dnia w listopadowy poranek.

widok z kopca powstania warszawskiego widok z kopca powstania warszawskiego pomnik powstania warszawskiego 1944 schody na kopiec powstania warszawskiego krzyże na kopcu powstania warszawskiego