Wirtualny Spacer po Parku Obwodu Praga Armii Krajowej

Miasto w wirtualny spacerze

Ten Wirtualny Spacer został wykonany w dobrze mi znanej okolicy ulicy Grochowskiej na warszawskiej Pradze. Chciałem sprawdzić jak wygląda tworzenie wirtualnego spaceru w „trudnych warunkach” czy miejscu w którym coś się porusza. Tutaj poprzeczkę postawiłem wysoko, ponieważ w parku jest plac zabaw i kręci się tam sporo dzieci.

Ruchome piaski

Przy próbie serii zdjęć w piaskownicy, gdzie stała „pajęczyna” pojawił się kolejny problem, a mianowicie „ruchome piaski”. Próbując postawić stabilnie statyw, ten zapadał się coraz bardziej. Po próbie znalezienia stabilnej pozycji, zrobiłem całą panoramę, przy której w pobliżu ciągle bawił się ze swoim dzieckiem pewien tatuś – ich udało się pominąć przy klejeniu panoramy. 🙂 Niestety z ustawieniem statywu chyba nie wyszło wszystko ok, bo pozostała zabawa przy poprawianiu linek z „pajęczyny”, ale mino to, jestem bardzo zadowolony z tej próby.

Ludzie w kadrze, a wirtualny spacer

Pewien problem też sprawiały zdjęcia przy fontannie, gdzie bawiła się grupa dzieci jeżdżąca przez wodę, oraz kręcące się w polu widzenia 2 rodziny, w tym jedna z wózkiem – spróbowałem. Po obejrzeniu wszystkich zdjęć ilość osób uwiecznionych na zdjęciach była moim zdaniem za dużo na pierwszy rzut oka. Kiedy wróciłem do domu i zabrałem się za klejenie, udało mi się dojść do tego, że mimo dużej ilości osób które poruszały się obrębie kadru, oraz tego, że fontanna wznosiła wodę na różną wysokość udało się osiągnąć bardzo dobry wynik. Jedyną osobę którą zostawiłem na tych zdjęciach jest dziewczynka, która definitywnie starała się załapać na fotki, więc zostawiłem ją, a nawet i dwie. 😉

Wirtualny Spacer po Parku Obwodu Praga Armii Krajowej

Jak kolega PiotrQ wspomniał, trochę pomyliłem nazwy parków i chciałem naprawić swój błąd. Niestety w samej prezentacji nadal widnieje błędna nazwa, ponieważ straciłem gdzieś pliki projektu i niestety nie mogę już tego zmienić. Poprawna nazwa to Park Obwodu Praga Armii Krajowej.