Profesjonalna wizytówka Google Moja Firma – jak ją stworzyć?

Każda firma i przedsiębiorstwo oferuje swoje usługi w taki sposób by zachęcić kolejnych nowych klientów. Salony kosmetyczne wysyłają swoich pracowników na drogie kursy doszkalające, a restauracje szefów kuchni na kolejne warsztaty kulinarne, aby przygotowywali jeszcze lepsze dania. Każda firma usługowa, gastronomiczna ma też swój własny lokal który stara się przygotować tak by klient który ich odwiedzi chciał wrócić ponownie, a najlepiej polecił to miejsce innym. Można dawać promocje i zniżki tym którzy już raz odwiedzą ich lokal.

Promocja w internecie

Wszystko to ma swój sens i przynosi korzyści, ale wielu właścicieli po macoszemu traktuje internet i nie interesuje się tym tematem tak bardzo jak ofertą swoich usług – to błąd. Internet to miejsce w którym większość znasz szuka informacji – aż 97% konsumentów szuka firm lokalnych w internecie!

Pokaż swój biznes!

W internecie nie ważne jest czy Twoja firma to 100% metrowe biuro, czy budka z goframi. Liczy się to jak pokażesz się. Jest na to wiele sposobów które są płatne lub darmowe. Niektóre z form reklamy działają, a niektóre nie przynoszą żadnych korzyści. Zanim do tego dojdziesz możesz stracić nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy.

Klient wyraża opinię w sieci w sieci.

Coraz częściej klienci wyrażają swoją opinię w sieci. Czasem nawet częściej niż w lokalu w którym byli – wracają do domu i tam piszą czy coś im się podobało, czy wręcz przeciwnie. Dzięki zadowolonym klientom możemy pozyskać uwagę osób które szukają informacji w sieci i nie są jeszcze zdecydowanie i zauważą pochlebne opinie, czy gwiazdki od 1 do 5 obok nazwy firmy. Niestety z drugiej strony, kilka negatywnych komentarzy może zabrać nam jeszcze więcej klientów – więc musimy reagować.

Nawiąż relacje z klientami.

Bardzo dobrym działaniem jest dialog z klientami. Jeśli klient napisze, coś dobrego na temat naszego lokalu, możemy mu odpowiedzieć i podziękować, czy zaproponować rabat na kolejne zakupy i umocnić wież.

opinie

Złe opinie.

Jeśli otrzymaliśmy negatywny komentarz, to możemy zareagować i porozmawiać o tym z osobą która go wystawiła i wyjaśnić całą sprawę. Czasem wystarczy przeprosić, albo spróbować rozwiązać zaistniały problem. Jeśli mamy negatywne komentarze, ale widać, że nie jesteśmy na nie obojętni to nadajemy bardziej ludzki charakter naszej firmie. Wiele firm o tym zapomina i zostawia pole do popisu dla niezadowolonych klientów.

Gdzie zacząć promowanie firmy?

Najlepszym miejscem do tego jest fanpage na Facebook.com i wizytówka Google.

80% konsumentów szukających lokalnych usług, produktów, firm zaczyna lub kończy na wyszukiwarce Google Maps.

Jeśli szukamy informacji o nowych lokalach to dowiadujemy się o nich przez znajomych na Facebooku którzy już w nich byli i wystawili swoją opinię, albo po prostu szukamy miejsca które nas interesuje w wyszukiwarce lub Mapach Google.

Wizytówka Google+

Jeśli chcesz mieć kontrolę nad opiniami które wystawiają klienci, dobrym pomysłem będzie założenie strony Google+. Co daje taka strona?

  • wizytówkę z logo firmy widoczne w wynikach wyszukiwarki Google oraz Mapach Google
  • opis działalnośći
  • adres i mapa dojazdu, również z opcją nawigacji w aplikacji Mapy Google
  • możliwość wystawiania opinii przez klientów i zarządzania nimi przez Ciebie
  • zdjęcia Twojej firmy
  • adres strony internetowej
  • godziny otwarcia

macbook-falafel-google+2

Dzięki temu, będzie to jedna z pierwszych stron które Twój klient zobaczy w wynikach wyszukiwania Google.

 

Jak założyć wizytówkę w Google+?

Wejdź na https://www.google.pl/mojafirma i załóż wizytówkę bezpłatnie. Zajmie Ci to kilka minut. Następnym krokiem będzie weryfikacja firmy – więcej informacji znajdziesz tutaj.

W Google już wcześniej mogła widnieć nasza wizytówka która zawierała podstawowe informacje. Jeśli tak jest to należy ją przejąć, oraz jw. zweryfikować naszą firmę. Pamiętaj, że im więcej informacji podasz na temat firmy/lokalu tym lepiej będzie wyglądać na stronach Google.

Wirtualny spacer

Jeśli przyjmujesz swoich klientów w siedzibie firmy, lub chcesz się pochwalić wnętrzem swojego biura, to najlepiej do tego będzie nadawał się wirtualny spacer. Jest to forma wirtualnej wycieczki która daje możliwość „spaceru” ponieważ są to zdjęcia panoramiczne 360 połączone w taki sposób, by potencjalny klient restauracji mógł z własnego domu wejść do środka, zobaczyć jaki panuje we wnętrzu klimat i wybrać stolik przy którym będzie siedział tego wieczoru.

Zamów wirtualny spacer.

Nie używaj zdjęć z internetu!

Częstym błędem w działaniach reklamowych firm jest wykorzystywanie zdjęć z internetu. Po pierwsze jest jest nielegalne i jeśli trafi do autor fotografii, możemy liczyć się konsekwencjami prawnymi i koniecznością wypłaty odszkodowania. Nawet jeśli zdjęcia które będziemy wykorzystywać pochodzą z legalnego źródła takiego jak banki zdjęć to nie pokażemy wszystkiego. Kiedy pokazujemy dania, lub elementy wystroju które nie są w naszym lokalu, to będą się różnić od tego co spotka naszych gości we wewnątrz lokalu i może wywołać u nich zmieszanie, lub mogą poczuć się oszukani.

Stworzenie wizytówki możesz zlecić.

Jeśli nie masz czasu, lub nie wiesz jak to zrobić – zamów stworzenie profesjonalnej wizytówki Google+.

  • Zajmę się wprowadzeniem wszystkich potrzebnych danych na temat Twoje firmy.
  • Przeprowadzimy profesjonalną sesję zdjęciową pokazującą wnętrze i wystrój lokalu.
  • Dodatkowo otrzymasz telefoniczne/mailowe wsparcie techniczne i pomoc w prowadzeniu wizytówki firmy – dowiesz się jak zmienić dane firmy, opis, godziny otwarcia i jak odpowiadać na opinie klientów.

To wszystko od – 199 zł netto

Pełna oferta Business View z wirtualnym spacerem od 650 zł netto znajdziesz tutaj.

Napisz na adres marcin@urbanflavour.pl lub skorzystaj z formularza poniżej.