[email protected] +48 501 650 433

Przyśpieszenie Adobe Lightroom 4/5

Zbędne moduły

Myślę, że nie tylko ja, ale również wiele osób korzystających z LR, używa głównie z modułów Library – służącego do przeglądania naszych zdjęć, wstępnym korektom i selekcji, oraz Develop – czyli miejsca w którym poddajemy nasze fotografie właściwej obrócę.
Żadko kto korzysta i mogą wydawać mu się niepotrzebne moduły do tworzenia Map, albumów, czy druków.

A więc jest sposób aby do pamięci komputera nie ładować tego co zbędne i wydłużać ładowanie aplikacji. Przy okazji zadbać o estetykę w LR. 🙂

Co zrobić szybko Lightroom chodził szybciej?

pelny

Efekt końcowy takiej optymalizacjipelny

Należy odszukać folder w którym zainstalowany jest Lightroom, a nastepnie odszukać nasze muduły, które wyglądają podobnie jak ikona samego programu. Ja zabrałem się za Book, Location, Print, Web są to moduły których nie wykorzystuję i bezpiecznie mozna je „odpiąć”. A robi się to w prosty sposób, możecie stworzyć w folderze z LR folder pt. „zbędne_moduły” i przenieść w to miejsce, co będzie skutkowało tym, że nie będą już brały udziału w rozruchu działania aplikacji.

Dodam ciekawostkę, że na pewno nie można przenosić modułów Layout i MultipleMonitor (nawet korzystająć z jednego ekranu), ponieważ program się nie uruchomi.

folder
pliki

Mam nadzieję, że może komuś przyda się ten poradnik. Piszcie, czy wam się podoba. 🙂

Mieszkam w Warszawie i fotografuję eventy.Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc i poznawanie nowych ludzi. Uwielbiam też biegać, jeździć na rowerze, trenować w domowej siłowni z moją narzeczoną, a także jeść pizzę i hamburgery. Moją największą przygodą była podróż do Peru i Boliwii, gdzie spędziłem 3 tygodnie w zupełnie innym świecie. Mimo wszystko najlepiej wspominam podróż do Francji, gdzie w ciągu kilku dni również sporo się wydarzyło i zjadło…

Related Posts