Zbędne moduły

Myślę, że nie tylko ja, ale również wiele osób korzystających z LR, używa głównie z modułów Library – służącego do przeglądania naszych zdjęć, wstępnym korektom i selekcji, oraz Develop – czyli miejsca w którym poddajemy nasze fotografie właściwej obrócę.
Żadko kto korzysta i mogą wydawać mu się niepotrzebne moduły do tworzenia Map, albumów, czy druków.

A więc jest sposób aby do pamięci komputera nie ładować tego co zbędne i wydłużać ładowanie aplikacji. Przy okazji zadbać o estetykę w LR. 🙂

Co zrobić szybko Lightroom chodził szybciej?

pelny

Efekt końcowy takiej optymalizacjipelny

Należy odszukać folder w którym zainstalowany jest Lightroom, a nastepnie odszukać nasze muduły, które wyglądają podobnie jak ikona samego programu. Ja zabrałem się za Book, Location, Print, Web są to moduły których nie wykorzystuję i bezpiecznie mozna je „odpiąć”. A robi się to w prosty sposób, możecie stworzyć w folderze z LR folder pt. „zbędne_moduły” i przenieść w to miejsce, co będzie skutkowało tym, że nie będą już brały udziału w rozruchu działania aplikacji.

Dodam ciekawostkę, że na pewno nie można przenosić modułów Layout i MultipleMonitor (nawet korzystająć z jednego ekranu), ponieważ program się nie uruchomi.

folder

pliki

 

Mam nadzieję, że może komuś przyda się ten poradnik. Piszcie, czy wam się podoba. 🙂

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89?, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan ? w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Related Posts