Wczoraj znalazłem ulotkę o nowej Xperia Z1 i nowych obiektywach QX, ale moją uwagę zwróciła informacja o warsztatach fotograficznych. Więc jak wstałem w Sobotę o 12 po nocnym maratonie filmowym, to pomyślałem, że całego dnia nie przelezę, tylko się tam wybiorę. Wybrałem się do Sony Center w Arkadii. 30 minut na dojazd i 30 minut na parkowanie. Kocham weekendy w centrach handlowych… wiec szybko pobiegłem na górę do SC.

Po warsztatach, szczerze spodziewałem się czegoś więcej. Było trochę o optyce w kompaktach i telefonach. Czym różnią się sensory, jakie są plusy kompaktu i telefonu. Wyglądało to póżniej jak prezentacja produktowa i omówienie nowych produktów, ale, że w pracy potrzebne mi takie informacje, to więc rozwiałem swoje wątpliwości.

Na koniec dostaliśmy jakieś 30minut, na zdjęcia telefonem Sony Xperia Z1 i obiektywem QX. Moja zabawa z doczepianym obiektywem skończyła się, po 10 minutach próby połączenia i przyczepienia do telefonu.

Najbardziej przeszkadzała mi ergonomia. Parowałem szybko sprzęt dzięki NFC, nie było z tym problemów. Tylko przy zakładaniu coś wciskałem, klikałem, albo zahaczałem zaślepki na telefonie, i nie było to dla mnie niewygodne, wiec obiektyw włożyłem do kieszeni.

Właściwie to i tak zależało mi na przetestowaniu telefonu, bo przymierzam się do przesiadki i byłem bardzo mile zaskoczony wykonaniem i bardzo dobrze mi się z nim chodziło w okolicy Arkadii, żeby zrobić zdjęcia. W sumie, co ja tam bede pisał, sami zobaczcie zdjęcia. Wszystkie są bezpośrednio zgrane z aparatu, wiec nawet nie przechodziły przez LR. 🙂

Już wiem, jaki w styczniu wybiorę telefon – Sony Xperia Z1

Xperia Z1
Hipsterkie filtry. Fajnie to wygląda, ale trochę to wolno działa.
DSC_0010
„Robi pan zdjęcie, ale spróbuje – śliwki robaczywki.”
DSC_0008
Ja trochę zmokłem, a telefon faktycznie wodoodporny. 🙂
DSC_0014
Nie wiem co w tym zdjęciu takiego ekstra, ale zgłosiłem je do konkursu. Może to przez tą historię ze zdjęciem konkursowym stewardes w National Geographic.
DSC_0022
Coś mam z tymi fotkami słońca z telefonu. 🙂

Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia DSC_0029

Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia Sony Xperia Z1 testy warszawa arkadia

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89″, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan – w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.