Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka

Warsztaty Akademii Hustawka – Fotografia Testowa
Prowadzacy: Oktawian Górnik

Niedawno po rozmowie z Krzyśkiem z AFS, dowiedziałem sie o Akademii Fotografii Huśtawka i warsztatach fotografii modowej, a tematem warsztatów była fotografia testowa. Czyli sesja która ma głownie pokazać cechy modelki. Nie było skomplikowanych setupów oswietleniowych z 10 lampami, w kazdym ujeciu ktore umiescilem, wystepuje tylko jedno zrodlo swiatla, wiec setup dla mnie łatwy do zapamietania i odtworzenia. Warsztaty uważam, za merytoryczne. Wcześniej nie wiedzialem co to jest ta testowa fotografia i na co to komu.

Dowiedziałem sie też trochę więcej o pracy z modelką. Patrząc na pracę Oktawiana, wyglądało to czasem jak praca kogoś pracującego na kliszy. Z precyzją snajpera ustawiał światło, modelkę i każdy szczegół, aby dopiero po uzyskaniu odpowiedniego kadru wykonać zdjęcie. Często, nawet po sobie widzę, że popełniam ten błąd i chcę zrobić więcej zdjęć z których będe miał szansę coś wybrać. A pózniej okazuje się, że siedząc godzinę przed Lightroomem, ciężko znaleźć mi dobre zdjęcie bo niedopatrzyłem się jakiegoś szczegoły który kuje w oczy, albo zupełnie wszystko psuje.

Na warsztatach mielismy dla siebie jakieś 7minut na zdobycie dobrego ującia. Wybrać było cięzko, bo z jednej strony chciałem wybrać zdjęcie proste, typowo „testowe” ale żeby było w nim to „coś”

Zobacz zdjęcia z warsztatów

Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka Oktawian Górnik warsztaty fotografii studyjnej fotografia testowa studio huśtawka

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89″, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan – w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.