Wirtualny spacer po muzeum – Centrum Pieniądza NBP. im Sławomira S. Skrzypka w Warszawie to jeden z większych projektów które realizowałem. Na realizacje nie mieliśmy dużo czasu a jednoczesnie zalezało nam na jak najwyższej jakości. Przez 3 dni pracowaliśmy od rana do wieczora aby wykonać wszystkie potrzebne zdjęcia, zrobić z nich zdjęcia sferyczne i do tego wyretuszować elementy tj. statyw w dole kadru. Dzięki temu udało nam się stworzyć wirtualny spacer naprawdę pięknego muzeum, które teraz każdy może odwiedzić, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wirtualny spacer został podzielony na 3 poziomy, bo tyle ich fotografowaliśmy. Możecie użyć skrótów poniżej do każdego nich, ale jeśli już go otworzycie, zawsze możecie wybrać po prawej stronie ekranu numer poziomu.

Poziom 3

Na tym poziomie znajduje się część poświęcona giełdzie walutowej, nowoczesnym systemom płatnicznym, piądzom w sztuce i pomieszczenie pokazujące proces powstawania monet i banknotów.

Poziom 2

Moim zdaniem najciekawsza część wystawy pod względem wykonania. Ogromne wrażenie robi sala ze złotym drzewem. Nie będę się tu rozpisywał. Sami zobaczcie.

Poziom 1

Tutaj wiele osób sprowadza dość ciekawy eksponat. W replice sejfu który chronią ogromne żelazne ściany znajduje się skarbiec złota. By było ciekawiej w skarbu znajduje się prawdziwa sztabka złota którą można podnieść i dotknąć. Oczywiście sztabka jest równie dobrze zabezpieczona z w prawdziwym skarbcu. 😉 Tutaj też ciekawym miejscem jest część laboratoryjna gdzie można zobaczyć prawdziwe przypadki banknotów które np. w wyniku pożaru zostały w dużym stopni zniszczone, ale bank narodowy nadal je wymienił. Ważne było przy tym, aby każdy taki banknot przetrwał chociaż w 45% to otrzymamy 50% jego wartości, a nawet 100% jeśli zostało nam 75% banknotu.