fbpx

Fotografia biznesowa dla firmy szkoleniowej

Fotografia biznesowa dla firmy szkoleniowej to nie tylko portrety z na tle wnętrza firmy i skrzyżowane ramiona w pozycji zamkniętej symbolizujące wyższość.

Kategoria:

Z firmą High5 miałem już okazje pracować przy innych projektach, podczas sesji warsztatowych. Podczas tych sesji tworzyliśmy relacje z warsztatów i szkoleń z klientami. Tym razem moim zadaniem były zdjęcia biznesowe dla firmy szkoleniowej w jej siedzibie. Przy okazji zorganizowaliśmy sesję promującą warsztaty kreatywne podczas których było dużo rysowania, zabawy i śmiechu.

Sesja Biznesowa

Zdjęcia biznesowe dla firm staram się wykonywać w naturalnych warunkach przy świetle zastanym. W ten sposób łatwiej nam wprowadzić luźny klimat podczas, gdy w pomieszczeniu ma całego zestawu lamp błyskowych. Część sesji wykonaliśmy w świetle zastanym, ponieważ pozwoliły nam na to warunki i umiejscowienie okien. Skorzystaliśmy też z przestrzeni na tarasie.

Sesja biznesowa ze szkolenia

Kolejną część sesji wykonaliśmy z użyciem lamp błyskowych, aby oświetlić modeli równomiernie mimo różnego ustawienia względem okna. Czasem tak jest, że robiąc zdjęcia kilku osób w pomieszczeniu, czy nawet na zewnątrz gdy słońce jest nisko, niektóre osoby dają cień na inne.

Zdjęcia biznesowe z warsztatów

Podczas kolejnej sesji zastosowalIśmy mały trik, który przy kilku zdjęciach, które chcieliśmy wykonać, nie był widoczny. Zależało nam na uchwyceniu kilku uczestników i prowadzącego podczas zajęć z myślenia wizualnego. Ciężko oświetlić kilka osób na raz i zachować naturalny przebieg zajęć, więc skorzystaliśmy z naszego słońca. Wszystkie osoby usiadły twarzą do okna. Prowadzący również jak widać jest skierowany w tym samym kierunku stojąc po lewej od flipchartu (okna mamy po prawej).

Większość z tych osób może nie występuje ciągle przed kamera lub aparatem, ale pracuje bardzo z ludźmi i ciężkich ich tremować.

A co zrobić jeśli uczestnicy, nie są doświadczonymi trenerami?

Jeśli mamy podobną sesję która ma wyglądać jak szkolenie, to można zrobić mała improwizację. Czasem stosuję ten trik w różnych sytuacjach, kiedy ktoś ma zaprezentować produkt drugiej osobie, to nie proszę o udawanie, tylko o prawdziwą prezentację. Robiąc zdjęcia, można opowiadać o swoich wakacjach a pokazywać działanie jakiejś maszyny. Ważne, aby modele skupili się na sobie, a nie na tym, że ktoś robi im zdjęcia.

Za jakiś czas pokażę również inne zdjęcia z podobnych szkoleń i scenek podczas których robiłem podobne sesje zdjęciowe.

Stay tuned!Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski