fbpx

Opuszczona jednostka wojskowa pod Markami

Zobacz jak wygląda opuszczona jednostka wojskowa pod Markami. Idealne miejsce na sesję w stylu post-apokaliptycznym.

Kategoria:

Ten post pochodzi jeszcze ze starej wersji strony po którym zostały mi głownie zdjęcia. Zdjęcia które możecie zobaczyć powstały dość dawno, na początku mojej kariery fotograficznej kiedy to jeszcze lubiłem naprawdę dużo się szfędać i szukać opuszczonych miejsc. W ten sposób z kolegą Arturem trafiliśmy na temat opuszczonej bazy bazy rakietowej pod Markami.

Opuszczona jednostka wojskowa którą fotografowaliśmy znajduje się za Markami (pod Warszawą) w kierunku Nieporętu. Można było się tam dostać wtedy samochodem i moje stare sejczento o pojemności 0,9 dało radę się tam dostać, aż do bramy wjazdowej. Na miejscu musieliśmy trochę ponegocjować z Panami którzy mieli zapewne co robić w swojej kwaterze. Zawsze w takich sytuacjach można się jakoś dogadać mając ze sobą jakiś drobny upominek i tym razem też się udało. Dzięki uprzejmości Panów którzy tam pilnowali spokoju, mogliśmy liczyć na uwiązanie na jakiś czas wielkiego psa.

Opuszczona jednostka wojskowa

Jednostka swoje lata już dawno ma za sobą i nie chcąc robić Panom pilnującym terenu nie wchodziliśmy w jej zakamarki, ale to i tak zrobiło na nas duże wrażenie. Ciekawym eksponatem był pojazd pancerny który jakimś cudem nadal tam został. Nikt go nie wywiózł, ani nie rozebrał na skup złomu. Nie zdziwiłbym się gdyby można było by go jeszcze odpalić. Opuszczona jednostka wojskowa znajduje się w głębi lasu, ale nadal sporo się tam dzieje, bo na jej terenie i obrzeżach spotkaliśmy ślady po wycince drzew i pozostawiony stary traktur Ursusa. Jeśli kogoś interesują, to zajrzyjcie również do mojego wpisu o fabryce Ursus w Warszawie.

Zdjęcia z jednostki

Ciągnik Ursus w lesie
tajna baza wojskowa w lesie
Opuszczona Jednostka Wojskowa pod Markami
porzucony wóz pancerny w opuszczonej jednostce wojskowej

Pewnie niektórzy zauważyli na zdjęciach znak wodny ze adresem starej strony. Niestety ale straciłem pliki RAW z których wywoływałem te zdjęcia i jedyne jakie zostały, to te ze znakiem wodnym i adresem strony z przed kilku lat.


Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


2 komentarze do “Opuszczona jednostka wojskowa pod Markami”

Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski