fbpx

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie to jedno z pierwszych opuszczonych i zrujnowanych miejsc które odwiedziłem z aparatem.

Kategoria:

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie to jedno z pierwszych opuszczonych i zrujnowanych miejsc które odwiedziłem z aparatem. Baseny Skry to także miejsce mojej pierwszej sesji na Nikonie D90 i obiektywie Nikkor 50 mm f1,4 – czyli moją pierwszą lustrzanką. Kiedyś baseny skry w Warszawie tętniły życiem wypełnione po brzegi przez gości chcących wypocząć w odkrytych basenach na Polu Mokotowskim. Niestety z powodów sanitarnych odkryte baseny zostały zamknięte i popadły w ruinę. Dziś to zniszczone zjeżdżalnie i popękane płytki w zaśmieconym basenie. Wszystko ukryte na tętniącym życiem Polu Mokotowskim.

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie

Zdjęcia mają już ponad 10 lat, a w międzyczasie robiłem kilka zmian komputerów i dysków, więc zdjęcia które widzicie są jedynymi jakie mi pozostały, jednak mimo wszystko postanowiłem się z Wami nimi podzielić. Kiedyś miejsce tętniące życiem w czasach PRL, było miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Warszawy.

Baseny są już mocno zniszczone i zaśmiecone, a betonowe zjeżdżalnie już raczej nie są bezpieczne i można by się było poobcierać, ale jednak sporo elementów jest na swoim pierwotnym miejscu dotknięta zębem czasu. Baseny już zarosły trawą a między nimi pojawiły się drzewa i spore krzaki. Mimo wszystko nadal można je odwiedzić i poznać kawałek historii tego miasta.

schody na zjeżdzalnię
wejście do basenu
opuszczone baseny skry w warszawie 14 - Urbanflavour.pl
Opuszczone Baseny Skry w Warszawie na Pole mokotowskie

Sesja na opuszczonych Basenach Skry

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie to również świetne miejsce na sesję zdjęciową. Sam wykonałem tam kilka pierwszych zdjęć którymi nie chciałbym się dzisiaj chwalić, oraz kilka zdjęć dla znajomych, w tym sesję dla Outsider Look z której nawet zachował się do dziś backstage.

Backstage z sesji - Outsider Look - Opuszczone Baseny Skry w Warszawie
Kliknij tu, aby zobaczyć kilka fotek z Backstage-u.

Jak dostać się na opuszczone baseny Skry w Warszawie?

W dzisiejszych czasach internet tak ułatwia pewne sprawy, że tutaj juz chyba prościej nie będzie. Opuszczone Baseny Skry znajdują się na Mapach Google, gdzie możecie zobaczyć ich lokalizację w Mapach Google. Potem już tylko trzeba poszukać jakiegoś wejścia.

Najprostsze wejście

Będąc na Basenach Skry najprostsze wejście jakie można trafić znajduje się miedzy Pubem Tola a Klubem Iskra. Zwykle to tam dostawałem się do Basenów Skry i nie było żadnego problemu. Oczywiście, jak zwykle w takich miejscach trzeba uważać na kogo się trafi. Zwykle są to bezdomni, ale warto uważać. W Mapach Google to wejście na opuszczone baseny skry w Warszawie zostało przerobione na bar #dokońcalata.


Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski