Opuszczone Baseny Skry w Warszawie

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie to jedno z pierwszych opuszczonych i zrujnowanych miejsc które odwiedziłem z aparatem.

Kategoria:

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie to jedno z pierwszych opuszczonych i zrujnowanych miejsc które odwiedziłem z aparatem. Baseny Skry to także miejsce mojej pierwszej sesji na Nikonie D90 i obiektywie Nikkor 50 mm f1,4 – czyli moją pierwszą lustrzanką. Kiedyś baseny skry w Warszawie tętniły życiem wypełnione po brzegi przez gości chcących wypocząć w odkrytych basenach na Polu Mokotowskim. Niestety z powodów sanitarnych odkryte baseny zostały zamknięte i popadły w ruinę. Dziś to zniszczone zjeżdżalnie i popękane płytki w zaśmieconym basenie. Wszystko ukryte na tętniącym życiem Polu Mokotowskim.

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie

Zdjęcia mają już ponad 10 lat, a w międzyczasie robiłem kilka zmian komputerów i dysków, więc zdjęcia które widzicie są jedynymi jakie mi pozostały, jednak mimo wszystko postanowiłem się z Wami nimi podzielić. Kiedyś miejsce tętniące życiem w czasach PRL, było miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Warszawy.

Baseny są już mocno zniszczone i zaśmiecone, a betonowe zjeżdżalnie już raczej nie są bezpieczne i można by się było poobcierać, ale jednak sporo elementów jest na swoim pierwotnym miejscu dotknięta zębem czasu. Baseny już zarosły trawą a między nimi pojawiły się drzewa i spore krzaki. Mimo wszystko nadal można je odwiedzić i poznać kawałek historii tego miasta.

schody na zjeżdzalnię
wejście do basenu
opuszczone baseny skry w warszawie 14 - Urbanflavour.pl
Opuszczone Baseny Skry w Warszawie na Pole mokotowskie

Sesja na opuszczonych Basenach Skry

Opuszczone Baseny Skry w Warszawie to również świetne miejsce na sesję zdjęciową. Sam wykonałem tam kilka pierwszych zdjęć którymi nie chciałbym się dzisiaj chwalić, oraz kilka zdjęć dla znajomych, w tym sesję dla Outsider Look z której nawet zachował się do dziś backstage.

Backstage z sesji - Outsider Look - Opuszczone Baseny Skry w Warszawie
Kliknij tu, aby zobaczyć kilka fotek z Backstage-u.

Jak dostać się na opuszczone baseny Skry w Warszawie?

W dzisiejszych czasach internet tak ułatwia pewne sprawy, że tutaj juz chyba prościej nie będzie. Opuszczone Baseny Skry znajdują się na Mapach Google, gdzie możecie zobaczyć ich lokalizację w Mapach Google. Potem już tylko trzeba poszukać jakiegoś wejścia.

Najprostsze wejście

Będąc na Basenach Skry najprostsze wejście jakie można trafić znajduje się miedzy Pubem Tola a Klubem Iskra. Zwykle to tam dostawałem się do Basenów Skry i nie było żadnego problemu. Oczywiście, jak zwykle w takich miejscach trzeba uważać na kogo się trafi. Zwykle są to bezdomni, ale warto uważać. W Mapach Google to wejście na opuszczone baseny skry w Warszawie zostało przerobione na bar #dokońcalata.Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski