fbpx

Problem z Camera Raw 14.4.1 przy exporcie z Lightroom Classic do Photoshop 2022 na MacOS

Kategoria:

Po ostatnich aktualizacjach Adobe Lightroom Classic i Adobe Photoshop 2022 w wersji CC, pojawił się pewien błąd przy eksporcie zdjęć z jednej aplikacji do drugiej. Przez co możecie zobaczyć w Lightroomie takie okno.

This version of Lightroom may require the Photoshop Camera Raw plug-in version

Dlaczego pojawia się błąd z Camera Raw 14.4.1?

Stało się tak, ponieważ Adobe wypuszczając nową wersję oprogramowania Adobe Lightroom Classic i Photoshop dodaje również nową wersję Camera RAW, ale tym razem coś się rozjechało i aktualizacja ACR 14.4.1 pojawiła się jak dotąd tylko na Windowsie. Więc jeśli macie system Windows i to czytacie, to uruchomcie aplikacje Creative Cloud i zróbcie update.

Okno Aplikacji Adobe Creative Cloud
Możecie kliknąć check for updates, ale zwykle przy aplikacji w miejscu “Open” pojawi się przycisk do aktualizacji aplikacji.

Bez paniki są tylko 3 guziki

Ogólnie, jeśli macie zrobione wszystkie możliwe aktualizacje od Adobe, to nie musicie panikować, zaraz powiem Wam co możecie zrobić, puki nie wyjdzie update do ACR.

Do wyboru mamy trzy opcje:

Cancel – jeśli ją wybierzemy, to nic się nie stanie, ale też nie wyeksportujemy naszego zdjęcia. Więc nie panikujcie, bo są jeszcze dwie inne opcje.

Render using Lightroom – Wybierając tą opcję, Lightroom wyrenderuje z waszego zdjęcia plik TIFF lub PSD – zależy, jak macie ustawiony export – i otworzy go w Photoshopie.

W ten sposób unikniecie, problemu z kompatybilnością, ale z drugiej strony macie więcej roboty, bo nawet jeśli nie zapiszecie pliku w PS, to nadal zostanie Wam na dysku wyrenderowany plik PSD lub TIFF. Potem trzeba do niego wracać i kasować. Więc ja bym polecał trzecią opcję.

Open Anyway – Taka opcja w stylu „Jak to się nie da?!”. Lightroom przepuści w trochę bardziej ryzykowny sposób plik przez ACR, ale jeśli coś Wam się nie spodoba, to nie zostaną wam zbędnę pliki. W skrócie będzie to działać po staremu, ale bierzecie na klatę różnice w wersji ACR i ryzyko, że coś pójdzie nie tak, co w tym wypadku jest znikome. Wersja LR 14.4.1 i wersja ACR 14.4 to jest bardzo mała rozbieżność. Problem byłby, gdyby to były zupełnie różne wersje, ale nie wiem jak można mieć taki problem na Creative Cloud. Więc ja polecam tą opcję, żeby nie tracić czasu na klikanie, a w międzyczasie możemy spokojnie czekać na ten update Adobe Camera Raw z 14.4 do 14.4.1.

Don’t show again

Jeśli nie jesteście jeszcze pewni co chcecie wybrać to jeszcze tego nie klikajcie. A najlepiej zróbcie sobie test, czy robi Wam jakąś różnicę Render using Lightroom, czy Open Anyway, bo według mnie nie, ale może jestem ślepy.

Jak już wszystko Wam pasuje to zaznaczając „Don’t show again” już nie będziecie musieli klikać tego okna za każdym razem wyskoczy. Bo życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać.

Kiedy będzie aktualizacja Adobe Camera Raw do wersji 14.4.1 na MacOS?

Nie wiem, ale warto zaglądać do aplikacji Creative Cloud, a jak Wam nie przeszkadza, to zostawić w tle i sama się przypomni. Możecie też sprawdzić najnowszą wersję na stronie Adobe Camera Raw plug-in installer ale tam też jest informacja o tym by korzystać z Creative Cloud do pobrania najnowszej wersji.

Adobe Photoshop Camera RAW 14.4.0
Adobe Photoshop Camera RAW 14.4.0

Sugeruję cierpliwość. 


Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski