fbpx

Wirtualny spacer z przystanku Woodstock

Jest to pierwsza na świecie tak duża sesja Street View na świecie! Wirtualny spacer z przystanku obejmuje min. sceny, backstage, diabelski…

Kategoria:

Właśnie ukazał się wirtualny spacer w technologii Street View z przystanku Woodstock.

  • Cała sesja zajęła 4,5 dni i nocy zdjęć
  • Wykonano ujęcia podczas wschodu i zachodu słońca
  • Panoramy m.in.: scena główna + backstage, diabelski młyn, wyciąg bungee
  • Sesja zdjęciowa i obecność Rekomendowanego Fotografa Google ogłoszona ze sceny 3 razy

Wirtualny spacer z przystanku Woodstock jest to pierwsza na świecie tak duża sesja Street View na świecie!

Strona festiwalu

Zdjęcia wykonywał Piotr Manik z firmy Panoramo.pl w Gliwicach.

Podziwiam! ?

Cytat z newslettera przystanku Woodstock

Dzięki współpracy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z marką Google oraz wykonawcą – firmą Panoramo.pl fani Przystanku Woodstock mają możliwość skorzystania z technologicznej nowinki. Na oficjalnej stronie https://polandrockfestival.pl/multimedia/google-street-view można odbyć wirtualny spacer po całym, ogromnym terenie imprezy. Spacer odbywa się w znanej z serwisu Google Maps technologii Google Street View, do tej pory umożliwiającej wirtualne zwiedzanie miejsc i miejsowości z perspektywy ulicy. Światową nowością jest możliwość zaprezentowania wydarzenia takiego jak właśnie Przystanek Woodstock.

Woodstock 2014

Zdjęcia zostały wykonane podczas 20 edycji festiwalu i objęły praktycznie wszystkie przestrzenie przeznaczone dla uczestników wydarzenia. Tym samym namiotowe miasteczko Przystanku Woodstock dołączyło do setek polskich miejscowości, po których można spacerować dzięki Google Street View. Żaden inny festiwal na świecie nie zaistniał jeszcze w usłudze Google Street View w takiej skali.

„Od wielu lat szukamy nowych, innowacyjnych sposobów na zaprezentowanie Przystanku Woodstock coraz większemu gronu potencjalnych uczestników. a także tworzenie naszej woodstockowej społeczności przez cały rok. Mamy nadzieję, że wirtualny spacer, na który już dzisiaj możemy zaprosić, będzie nie tylko ciekawym gadżetem, ale także wielu osobom, również tym spoza granic Polski, które po raz pierwszy wybierają się na nasz Festiwal, ułatwi przygotowanie się. Chcemy także za jego pomocą zwrócić uwagę na wiele ciekawych i istotnych aspektów woodstockowego pola i jego infrastruktury” – opowiada Jurek Owsiak, dyrygent WOŚP i twórca Przystanku Woodstock.

Technologia Street View

Technologia Google Street View, bazująca na Mapach Google i oparta o panoramiczne zdjęcia wykonywane za pomocą specjalnych urządzeń montowanych na dachach samochodów, systematycznie zdobywa popularność użytkowników w sieci. Dzięki nieustającym wysiłkom, z dnia na dzień rośnie liczba kilometrów sfotografowanych tras, a Mapy Google zapełniają się interaktywnymi panoramami z najodleglejszych zakamarków świata. Również Polska jest od kilku lat systematycznie fotografowana w ten sposób, dając nam unikalną możliwość interaktywnego, wirtualnego zwiedzania przeróżnych lokalizacji w naszym kraju bez wychodzenia z domu. Od około dwóch lat Google poszło jeszcze dalej i w tej chwili oprócz widoków z ulic, umożliwia wirtualne zwiedzanie wnętrz zarówno miejsc publicznych, takich jak muzea, galerie, jak i komercyjnych siedzib najróżniejszych firm: restauracji, sklepów, biur, fabryk, itd. Najnowszym uzupełnieniem usługi stały się niedawno wydarzenia.

wirtualny spacer z przystanku woodstock

Rekord w Google Street View!

Wirtualny spacer z Przystanku Woodstock, składający się z 350-ciu panoram jest pierwszym na świecie tej skali (!) wydarzeniem sfotografowanym i opublikowanym w technologii Google Street View! Całkowita długość trasy to ponad 4 km.  

„Organizatorzy są dumni z tego, że dzięki tej technologii mogą wirtualnie udokumentować zjawisko festiwalu. To największe w Polsce i jedne z większych na świecie wydarzenie muzyczne promujące miłość, przyjaźń i wolność. W tym roku nagrodzone Międzynarodową Nagrodą Przemysłu Muzycznego Los Angeles, Musexpo 2015, w kategorii promotor roku.”

Jurek Owsiak.

„Co roku obserwujemy, jak skupione wokół festiwalu setki tysięcy pozytywnych ludzi na naszych oczach tworzą historię. Poprzez sfotografowanie Festiwalu Woodstock na potrzeby największego wirtualnego modelu świata jakim jest Google Maps, chcieliśmy pokazać całemu światu że my, Polacy, potrafimy zrobić coś wielkiego i unikalnie pięknego! Jeżeli jeden obraz wart jest tysiąc słów, to ile słów warte jest 350 interaktywnych panoram? Tworzymy historię dzięki technologii.” – nie kryje dumy Piotr Manik z Panoramo.pl – twórca wirtualnego spaceru.”

Jurek Owsiak.

Wirtualny spacer dla każdego

Wirtualny spacer nawet w tak dużej skali jest do wykonania. Jeśli masz jakiś ciekawy projekt do sfotografowania, napisz do mnie a może zrobimy coś na podobną skalę w innym miejscu?


Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski