wirtualny spacer po studio huśtawka

Jeżeli pragniesz obejrzeć jakieś miejsce, sprawdzić hotel lub restauracje, do których planujesz się wybrać, umożliwi Ci to spacer wirtualny. Zastanawiasz się czym właściwie jest taki spacer? Rozwój technologii fotograficznej nie zatrzymał się na zwykłych zdjęciach. Dzięki odpowiedniemu obiektywowi oraz specjalnemu programowi możliwe jest stworzenie panoramy sferycznej, która pozwala obejrzeć nam dane miejsce w zakresie 360 stopni.

Jak tworzyć spacery wirtualne?

Spacer wirtualny jest niczym innym jak połączeniem takich panoram, tak aby możliwe było przemieszczanie między kolejnymi obiektami. Dzięki temu także w świecie wirtualnym możemy zwiedzać i podziwiać piękno przyrody, architektury, a także sprawdzić czy warto udać się do danego miejsca. Postęp tej technologii umożliwia także, dzięki odpowiednim aplikacjom stworzenie efektu dźwiękowego tak, że wrażenie obecności w danym miejscu jest jeszcze bardziej spotęgowane. Przemieszczanie się między kolejnymi panoramami przebiega płynnie dzięki np. strzałkom, które pokazują nam kierunek, w którym możemy się udać. A gdy pragniesz się przyjrzeć jakiemuś szczegółowi, masz możliwość przybliżenia, tak aby wszystko zobaczyć jeszcze wyraźniej.

Przyszłość spacerów wirtualnych

Nowoczesne spacery wirtualne podają także ważne informacje na temat poszczególnych elementów panoramy, np. gdy zwiedzanie wirtualne odbywa się w muzeum, w zabytkowym kościele, lub kiedy spacerujesz wirtualnie ulicami jakiegoś miasta. Zwiedzanie wirtualne jest prawdziwą rewolucją w świecie fotografii.

wirtualny spacer po studio huśtawka

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89?, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan ? w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Related Posts

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.