fbpx

8 kroków jak dodać wirtualny spacer na stronie WordPress?

Zobacz Jak dodać wirtualny spacer na stronie Wordpress w 8 prostych krokach na swoją stronę opartą o Wordpress w 5 minut.

Kategoria:

Jeśli macie już stworzony wirtualny spacer w Mapach Google i zastanawiacie się jak dodać wirtualny spacer na stronie WordPress, to ten poradnik jest dla Was. Całość powinna zająć nam nie więcej niż 5 minut. Cały proces wyglada bardzo podobnie jak w przypadku dodawania Mapy Google na Stronę internetową i po części jak dodawanie wirtualnego spaceru na Facebooku. Większość wirtualnych spacerów na tej stronie zostało zamieszczonych w podobny sposób – znajdziecie je w moim portfolio.

Jak dodać wirtualny spacer na stronie WordPress?

Trzeba zacząć od tego, że musimy mieć przede wszystkim firmę w Mapach Google, a następnie wirtualny spacer w Mapach Google który chcemy dodać na stronie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, to zajrzyj do mojej oferty wirtualnych spacerów Google Street View.

1. Otwórz Mapy Google

Wchodzimy na Mapy Google w przeglądarce komputerowej na komputerze.

2. Znajdź swoją firmę w Mapach Google

W lewym górnym rogu w polu wyszukiwania wpisujemy adres naszej firmy i klikamy Enter lub lupkę.

Wyszukiwanie firmy w mapach google

Jeśli mamy naszej firmy w Mapach Google i wirtualnego spaceru to musimy wcześniej dodać firmę do map, a następnie zamówić wirtualny spacer Google.

3. Otwórz wirtualny spacer w Mapach Google

  • Opcja 1: Wirtualny Spacer Google znajdziemy w zakładce Zdjęcia i tam znajdziemy prostokąt „Street View i zdjęcia sferyczne.”
  • Opcja 2: Możemy też w prawym dolnym rogu znaleść małego pomarańczowego ludzika którego możemy chwycić i opuścić na mapę w miejscu niebieskich kropek.
Zdjęcia i wirtualny spacer w Mapach Google

4. Wybierz widok startowy

Ważne aby przed utworzenie kodu HTML w kroku 5 wybrać odpowiedni widok. Jeśli chcemy aby zaczynał się od wejścia do lokalu, to idziemy do tego miejsca. Jeśli chcemy zacząć od ciekawego miejsca wewnątrz naszego spaceru, to otwieramy go w tym miejscu i ustawiamy kadr w dokładnie taki sposób jaki chcemy pokazać odwiedzającym naszą stronę internetową z wirtualny spacerem. Ten widok będzie zapisany w kodzie HTML.

Wirtualny spacer w Mapach Google

5. Utwórz i skopiuj kod HTML

  • Jeśli już wybraliśmy odpowiedni “kadr” to w lewym górnym rogu na szarym kwadracie z nazwą naszej firmy i twórcy wirtualnego spaceru klikamy w trzy szare kropki i wybieramy Udostępnij lub umieść zdjęcie.
  • W oknie ”Udostępnij” wybieramy ”Umieszczanie mapy w którym zobaczymy okienko z wirtualnym spacerem.
Udostępnij

6. Skopiuj kod HTML

W oknie umieszczania mapy możemy wybrać jego wielkość na stronie internetowej. Domyślnie średni rozmiar średnio ma 600 pikseli szerokości i 450 pikseli wysokości. Odpowiadają za to parametry:

“width=”600″ height=”450”

Ja polecę inną metodę.

Kopiujemy link tak jak jest, a następnie wpisujemy własne parametry w zależności od szerokości naszej strony i miejsca w którym umieszczamy wirtualny spacer.

Ja preferuję ustawić parametr width=“100%”. Tworząc kod w Mapach Google tego nie zrobimy, ale wklejając już kod na stronę internetową możemy stosować szerokość w procentach, dzięki czemu wirtualny spacer automatycznie dopasuje się jej szerokość. Wysokość jaką najczęściej stosuje to ok 400-500 pikseli, ze względu na urządzenia mobilne.

7. Tworzymy nową stronę, lub wchodzimy w edycję już utworzonej

Wirtualny spacer możemy dodać na osobnej podstronie, albo dodać go np. w zakładce kontakt na naszej stronie internetowej. Nie ma to większej różnicy, a dodawanie kodu wygląda tak samo. Możemy dodać do posta, lub na stronę.

Dodawanie nowej strony lub posta
  • Wchodzimy w nasz panel admina (Kokpit wordpress) naszadres.pl/wp-admin/
  • Na górnym pasku wybieramy Nowy > Post lub Strona
  • Jeśli chcemy dodać kod na istniejącą stronę to wchodzimy w Posty > Wszystkie Posty > Wybieramy post i klikamy na niego

8. Dodajemy blok Custom HTML

Jeśli jesteśmy już w edycji strony/posta to tworzymy nowy blok o nazwie ”Custom HTML i tam wklejamy nasz skopiowany kod HTML z Map Google.

Dodawanie kodu HTML w wordpress

Pamiętajmy o wpisaniu odpowiednich rozmiarów w parametrach width i height.

Jeśli to nowy post, to ustawiamy miniaturkę i inne dane, publikujemy i gotowe! Pamiętajcie również o dodanie nowej strony do menu, lub odpowiednich linków, aby łatwo na nią trafić. No by było na tyle.

Poradnik w wersji wideo

Jeśli wolicie zobaczyć jak dod to poniżej zamieszczam jak zrobić to wszystko na przykładzie posta którego czytacie.


Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski