8 kroków jak dodać wirtualny spacer na stronie WordPress?

Zobacz Jak dodać wirtualny spacer na stronie Wordpress w 8 prostych krokach na swoją stronę opartą o Wordpress w 5 minut.

Kategoria:

Jeśli macie już stworzony wirtualny spacer w Mapach Google i zastanawiacie się jak dodać wirtualny spacer na stronie WordPress, to ten poradnik jest dla Was. Całość powinna zająć nam nie więcej niż 5 minut. Cały proces wyglada bardzo podobnie jak w przypadku dodawania Mapy Google na Stronę internetową i po części jak dodawanie wirtualnego spaceru na Facebooku. Większość wirtualnych spacerów na tej stronie zostało zamieszczonych w podobny sposób – znajdziecie je w moim portfolio.

Jak dodać wirtualny spacer na stronie WordPress?

Trzeba zacząć od tego, że musimy mieć przede wszystkim firmę w Mapach Google, a następnie wirtualny spacer w Mapach Google który chcemy dodać na stronie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, to zajrzyj do mojej oferty wirtualnych spacerów Google Street View.

1. Otwórz Mapy Google

Wchodzimy na Mapy Google w przeglądarce komputerowej na komputerze.

2. Znajdź swoją firmę w Mapach Google

W lewym górnym rogu w polu wyszukiwania wpisujemy adres naszej firmy i klikamy Enter lub lupkę.

Wyszukiwanie firmy w mapach google

Jeśli mamy naszej firmy w Mapach Google i wirtualnego spaceru to musimy wcześniej dodać firmę do map, a następnie zamówić wirtualny spacer Google.

3. Otwórz wirtualny spacer w Mapach Google

  • Opcja 1: Wirtualny Spacer Google znajdziemy w zakładce Zdjęcia i tam znajdziemy prostokąt „Street View i zdjęcia sferyczne.”
  • Opcja 2: Możemy też w prawym dolnym rogu znaleść małego pomarańczowego ludzika którego możemy chwycić i opuścić na mapę w miejscu niebieskich kropek.
Zdjęcia i wirtualny spacer w Mapach Google

4. Wybierz widok startowy

Ważne aby przed utworzenie kodu HTML w kroku 5 wybrać odpowiedni widok. Jeśli chcemy aby zaczynał się od wejścia do lokalu, to idziemy do tego miejsca. Jeśli chcemy zacząć od ciekawego miejsca wewnątrz naszego spaceru, to otwieramy go w tym miejscu i ustawiamy kadr w dokładnie taki sposób jaki chcemy pokazać odwiedzającym naszą stronę internetową z wirtualny spacerem. Ten widok będzie zapisany w kodzie HTML.

Wirtualny spacer w Mapach Google

5. Utwórz i skopiuj kod HTML

  • Jeśli już wybraliśmy odpowiedni “kadr” to w lewym górnym rogu na szarym kwadracie z nazwą naszej firmy i twórcy wirtualnego spaceru klikamy w trzy szare kropki i wybieramy Udostępnij lub umieść zdjęcie.
  • W oknie ”Udostępnij” wybieramy ”Umieszczanie mapy w którym zobaczymy okienko z wirtualnym spacerem.
Udostępnij

6. Skopiuj kod HTML

W oknie umieszczania mapy możemy wybrać jego wielkość na stronie internetowej. Domyślnie średni rozmiar średnio ma 600 pikseli szerokości i 450 pikseli wysokości. Odpowiadają za to parametry:

“width=”600″ height=”450”

Ja polecę inną metodę.

Kopiujemy link tak jak jest, a następnie wpisujemy własne parametry w zależności od szerokości naszej strony i miejsca w którym umieszczamy wirtualny spacer.

Ja preferuję ustawić parametr width=“100%”. Tworząc kod w Mapach Google tego nie zrobimy, ale wklejając już kod na stronę internetową możemy stosować szerokość w procentach, dzięki czemu wirtualny spacer automatycznie dopasuje się jej szerokość. Wysokość jaką najczęściej stosuje to ok 400-500 pikseli, ze względu na urządzenia mobilne.

7. Tworzymy nową stronę, lub wchodzimy w edycję już utworzonej

Wirtualny spacer możemy dodać na osobnej podstronie, albo dodać go np. w zakładce kontakt na naszej stronie internetowej. Nie ma to większej różnicy, a dodawanie kodu wygląda tak samo. Możemy dodać do posta, lub na stronę.

Dodawanie nowej strony lub posta
  • Wchodzimy w nasz panel admina (Kokpit wordpress) naszadres.pl/wp-admin/
  • Na górnym pasku wybieramy Nowy > Post lub Strona
  • Jeśli chcemy dodać kod na istniejącą stronę to wchodzimy w Posty > Wszystkie Posty > Wybieramy post i klikamy na niego

8. Dodajemy blok Custom HTML

Jeśli jesteśmy już w edycji strony/posta to tworzymy nowy blok o nazwie ”Custom HTML i tam wklejamy nasz skopiowany kod HTML z Map Google.

Dodawanie kodu HTML w wordpress

Pamiętajmy o wpisaniu odpowiednich rozmiarów w parametrach width i height.

Jeśli to nowy post, to ustawiamy miniaturkę i inne dane, publikujemy i gotowe! Pamiętajcie również o dodanie nowej strony do menu, lub odpowiednich linków, aby łatwo na nią trafić. No by było na tyle.

Poradnik w wersji wideo

Jeśli wolicie zobaczyć jak dod to poniżej zamieszczam jak zrobić to wszystko na przykładzie posta którego czytacie.Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski