fbpx

Opuszczona fabryka Ursus w Warszawie

Opuszczona fabryka Ursus to miejsce które lubię odwiedzać, mimo, że budynek został już ogołocony przez lokalnych złomiarzy, to wciąż zachwyca.

Kategoria:

W warszawie jest wiele opuszczonych miejsc, ale jednym z ciekawszych z nich są budynki fabryki traktorów Ursus – w dzielnicy Ursus. Miejsce to składa się z kilku hal które są dość spore. Niektóre z budynków zostały wykorzystane przez prywatne firmy, cześć została zburzona, a kilka z nich stoi puste.

hala fabryki ursus

Opuszczona fabryka

Opuszczona fabryka Ursus to miejsce które lubię odwiedzać, mimo, że budynek został już ogołocony przez lokalnych złomiarzy, to wciąż zachwyca swoim ogromem i spokojem jaki można tam zastać – chociaż zdarzają się wyjątki. Poza złomiarzami spotkałem tam jeszcze „Jezusa na rowerze” który wszedł na filary i dostał się do ciemnych niedostępnych pomieszczeń nad halą produkcyjną i czegoś tam szukał. Spotkałem też raz ekipę która urządzała sobie ćwiczenia taneczne, a później nagrywali klip. Sądząc po kupkach butelek, puszek i strzykawek łatwo wywnioskować, że można też trafić na jakąś imprezę, albo ćpuna – na szczęście spotkałem tylko raz grupkę robotników która poszła sobie po pracy na piwko.

billboard z logiem i ciągnikiem Ursus
budynek fabryki ursus

Pokoiki w fabryce Ursus

Warto zajrzeć do mniejszych pomieszczeń, które zwykle znajdują się gdzieś na piętrze, bo można tam jeszcze trafić na ciekawe wnętrza – świetne do sesji zdjęciowych – między odrapanymi ścianami, czy zniszczonymi łazienkami pracowników zakładu. Pamiętam, że podobnie jak w kinie W-Z trafiłem na pomieszczenia biurowe pełne zapisków, gdzie można było trafić na listy pracowników.

umywalki w fabryce ursus

Jak dostać się do fabryki Ursus?

Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w odwiedzaniu takich miejsc, to nie namawiam, ponieważ budynki są w opłakanym stanie i nadają się do wyburzenia. Trzeba też uważać na ochronę, czy przypadkowych gości którzy mogą mieć różne intencje. Jeśli mimo to chcecie się tam wybrać, to dajcie komuś znać, że się tam wybieracie – w razie co uważajcie na siebie.

Do hali można dostać się tak jak do budynków firm które znajdują się na jej terenie. Do niektórych będą prowadzić szeroko otwarte drzwi, a do niektórych trzeba wskoczyć np. Przez okno. Tak dostaliśmy do drugiej hali gdzie wskoczyliśmy oknem obok warsztatu samochodowego.

Pierwsze miejsce które odwiedziłem był Zakład Metalurgiczny Ursus „Modelarnia” z którego niestety nie zachowały mi się zdjęcia, ale możecie zobaczyć ich kilka w Mapach Google klikając na jego nazwę w tym tekście.

Druga Hala fabryki Ursus

Po małych poszukiwaniach na dyskach moich kopii zapasowych, znalazłem dla Was dodatkowe zdjęcia. Są to zdjęcia z innego dnia, z hali która znajduje się obok, a do której wcześniej się nie dostałem.

Zdjęcia z drugiej hali fabryki Urus

Opuszczona fabryka Ursus to kilka budynków do których mniej lub bardziej można się dostać. Druga hala do której udało mi się wejść ma dostęp na dach, gdzie znajdują się szklane daszki świetlików które wpuszczają światło do środka.


Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski