W warszawie jest wiele opuszczonych miejsc, ale jednym z ciekawszych z nich są budynki fabryki traktorów Ursus – w dzielnicy Ursus. Miejsce to składa się z kilku hal które są dość spore. Niektóre z budynków zostały wykorzystane przez prywatne firmy, cześć została zburzona, a kilka z nich stoi puste.

Opuszczona fabryka Ursus

Opuszczona fabryka Ursus to miejsce które lubię odwiedzać, mimo, że budynek został już ogołocony przez lokalnych złomiarzy, to wciąż zachwyca swoim ogromem i spokojem jaki można tam zastać – chociaż zdarzają się wyjątki. Poza złomiarzami spotkałem tam jeszcze „Jezusa na rowerze” który wszedł na filary i dostał się do ciemnych niedostępnych pomieszczeń nad halą produkcyjną i czegoś tam szukał. Spotkałem też raz ekipę która urządzała sobie ćwiczenia taneczne, a później nagrywali klip. Sądząc po kupkach butelek, puszek i strzykawek łatwo wywnioskować, że można też trafić na jakąś imprezę, albo ćpuna – na szczęście spotkałem tylko raz grupkę robotników która poszła sobie po pracy na piwko.

Pokoiki w fabryce Ursus

Warto zajrzeć do mniejszych pomieszczeń, które zwykle znajdują się gdzieś na piętrze, bo można tam jeszcze trafić na ciekawe wnętrza – świetne do sesji zdjęciowych – między odrapanymi ścianami, czy zniszczonymi łazienkami pracowników zakładu. Pamiętam, że podobnie jak w kinie W-Z trafiłem na pomieszczenia biurowe pełne zapisków, gdzie można było trafić na listy pracowników.

Jak wejść do fabryki Ursus?

Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w odwiedzaniu takich miejsc, to nie namawiam, ponieważ budynki są w opłakanym stanie i nadają się do wyburzenia. Trzeba też uważać na ochronę, czy przypadkowych gości którzy mogą mieć różne intencje. Jeśli mimo to chcecie się tam wybrać, to dajcie komuś znać, że się tam wybieracie – w razie co i uważajcie na siebie.