fbpx

Revolut jest super – darmowa karta wielowalutowa na wakacje

Dzięki Revolut i wielowalutowej karcie płatniczej, możecie podróżować, płacić i wypłacać gotówkę w 150+ walutach na całym świecie bez prowizji.

Kategoria:

Aplikacja Revolut to rewolucja w bankowości elektronicznej. Najważniejsza z nich jest darmowa karta wielowalutowa przypisana do konta. Z kartą Revolut możecie podróżować po świecie i płacić w ponad 150 walutach po rzeczywistym kursie wymiany bez dodatkowych prowizji (z małymi wyjątkami), oraz posiadać 30 walut na swoim koncie. Możemy płacić za pomocą kart fizycznych, wirtualnych i jednorazowych, również za pomocą telefonu dzięki Apple Pay i Google Pay, lub za pomocą przelewów między użytkownikami. Karta też pozwala też na darmowe wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie do określonego w planie limitu. 

Aplikacja Revolut to jeszcze wiele innych korzyści jak przelewy międzynarodowe, oszczędności, zakup akcji, kryptowalut. W tym wpisie powiem Wam, dlaczego korzystam właśnie z kart Revolut, jak zacząć korzystać i na co zwracać uwagę, by uniknąć zbędnych kosztów.

Czym jest Revolut?

Revolut to tak zwany fintech, który został założony w 1 lipca 2015, wprowadzając rewolucję technologiczną w świecie finansów. Co można mu przyznać, że się udało. Revolut ma dziś już ponad 20 milinów klientów na całym świecie, w tym, w samej Polsce ponad 1,7 mln. Usługi Revolut dostępne są ponad 36 krajach na świecie i zatrudnia ponad 5 tys. osób.

W 2018 Revolut otrzymał bankową od banku Litwy, dzięki czemu uzyskał gwarancję środków. Dzięki temu środki 100 tys. euro są zabezpieczone europejskim systemem gwarancji depozytów, a dodatkowo Revolut może oferować również pożyczki konsumencie.

Dlaczego wybrałem Revolut?

Jeśli chcecie podróżować po świecie, to musicie przygotować się na różne wydatki takie jak:

 • Bilety
 • Noclegi
 • Transport
 • Jedzenie
 • Atrakcje
 • Zakupy i pamiątki

Będzie też pewnie chcieli mieć trochę gotówki pod ręką. O ile są to dolary, czy euro, to można to ogarnąć nawet w polskich bankach.

Za większość tych rzeczy przyjdzie Wam zapłacić w obcej walucie, nawet jeśli ceny podane na stronie są w złotówkach, to może być tak, że finalnie kwota pobrana z waszego konta zostanie w lokalnej walucie. Warto być na to przygotowanym, by nie płacić dodatkowo za przewalutowania.

Czasem nawet warto zostać przy walucie w jakiej domyślnie operuje strona lub lokal, bo mimo, że przyjmuje płatności w PLN, to przewalutowanie może odbyć się w bramce płatności lub na naszym koncie. Na małych kwotach tego nie poczujecie, ale płacąc już 300 euro (około 1400 zł)  z konta w PLN, to banki oferują bardzo niekorzystny spread w wysokości często ok 6-8% a do tego ma swoje własne kursy kupna walut (inne niż na rynku Forex) to możemy przepłacić ok 40-50 zł na takiej transakcji.

Płatność w euro za hotel
Płatność za hotel została pobrana w euro, ale bez prowizji.

Płacenie za usługi i subskrypcję kartą Revolut

Z resztą, w dobie usług i subskrybcji, może się też zdarzyć, że płacicie za takie usługi jak pakiet Adobe, czy Google Workspace i wasza karta jest obciążona w euro. Jeśli nie macie karty wielowalutowej, lub korzystnej usługi w banku, to napewno Was słono naliczą też za takie transakcje. Możecie mieć aż 6 kart wirtualnych, więc możecie je rozdzielić na różne usługi i ustawić limit transakcji, żeby nikt was nie naliczył ponad to co ustalicie.

W tej chwili pojawiło się już sporo różnych Fin-techów, które oferują karty wielowalutowe, ale najpopularniejszą z nich w tej chwili stał się brytyjski Revolut. Dla niektórych to kolejna “Apka” czy usługa, która nie jest w pełni bankiem. Mimo to posiada już licencje bankową w UK i UE, co czyni go jak to sami nazywają instytucją pieniądza elektronicznego. Co daje nam możliwość uzyskania Polskiego, Europejskiego (Litewskiego) czy Brytyjskiego numeru IBAN co pozwala nam niskim, albo zerowym kosztem robić przelewy zagraniczne. W tej chwili robiąc przelew w euro z Revoluta (z Litewskim IBAN) do słowackiego Finaxa, który posiada również konto w walucie euro, nie płacę żadnej prowizji za przelewy w euro.

Przelew Euro do Finax z revolt bez prowizji
Przelew na słowackie konto w euro bez prowizji.

Dlaczego wolę Revolut od karty wielowalutowej w mBanku?

Teraz wiele banków oferuje bezpłatne konta wielowalutowe, czy karty wielowalutowe, ale w praktyce nie jest to takie kolorowe. W moim wypadku mBank oferuje możliwość założenia kont w 11 walutach (vs 30+ w Revolut) i wtedy moja karta wykrywa walutę w której chcę zapłacić, by pobrać z tego konta. Tylko, by to zrobić, to muszę wcześniej przewalutować złotówki za co wcześniej bank mnie naliczy. W Revolucie mam przewalutowanie po najlepszych stawkach i nie muszę mieć wcześniej tej waluty na koncie, bo dzieje się to w locie. W mBanku potem zastanawiałem się co zrobić kiedy zostały mi dolary na koncie, bo wymieniając je na PLN znów bym stracił.

Revolut płatność w różnych walutach

Opłaty za karty wielowalutowe

Jeśli w mBanku nie miałbym danej waluty na koncie, którą chcę zapłacić to obciąży mnie prowizją 3,5% więc trzeba się pilnować. Wcześniej trzeba było mieć jeszcze osobną kartę do konkretnej waluty w EUR, USD… i też pilnować, czy nie naliczą nam jakiejś opłaty za ich posiadanie. W tej chwili jest to porostu usługa na zwykłej karcie z haczykami. 

karta mBank

Ogólnie wiem, że polskie banki lubią wykorzystywać naszą nieuwagę i lenistwo, na czym bardzo dobrze mogą sobie dorobić. Dlatego teraz częściej używam kart Revolut-a, które doładowuje kartą mBank (co chroni mnie przed opłatą) na której też mam limity transakcji. Do innych kont, nie mam w ogóle podpiętych kart, przez co mogę spać spokojniej. Sam Revolut jest traktowany jako karta Pre-Paid (w pewien sposób tak, bo zasilamy ją przelewem, inną kartą lub Apple Pay/Google Pay), ale ja uważam, że można korzystać z niej jak ze zwykłej karty i zabezpieczyć się na kilku poziomach, dzięki temu, że możemy ją doładowywać ręcznie, lub automatycznie w zadany sposób, a do tego ustawiać osobne limity i sposoby płatności dla każdej z karty.

Już kilka lat temu udało mi się nawet wynająć samochód na Majorce z kartą Revolut, a puki co to tylko Wizzair nie chce przyjmować płatności Revolutem na pokładzie samolotów, co akurat mi nie przeszkadza, bo zwykle są to krótkie loty, a perfumy kupuję z Prouve. Nie wiadomo do końca z jakiego powodu, bo widział w sieci opinie, że transakcja przeszła. Sam płaciłem w Locie i nie było problemu. Przypuszczam, że przez to, że transakcje są offline, to “sprytni” podróżnicy kupowali coś na puste, albo zablokowane konto i Wizzair nie mógł z nich ściągnąć kasy.

Kiedy warto mieć kartę z polskiego banku?

Oczywiście są różne sytuacje i warto być przygotowanym na wszystko – zgubimy kartę, ktoś nam ją ukradnie, albo wciągnie ją bankomat. Część sytuacji można rozwiązać z poziomu apki i do zgubioną czy skradzioną kartę zablokować i utworzyć kolejną w apce. Jednak do wypłat z bankomatów, warto mieć awaryjnie jakąś karty fizyczną, gdzie można włączyć opcję karty wielo-walutowej i mimo większych opłat, mieć chociaż taką możliwość.

Drugą sytuacją jest to, że darmowe plany Revolut oferują wypłatę gotówki tylko do równowartości 800 zł, potem jest to 2% prowizji. Więc jeśli chcecie mieć więcej gotówki, to warto sobie policzyć, czy nie mamy lepszej opcji w banku. Chociaż często te 2% prowizji potrafi i tak być lepsze niż użycie karty z polskiego banku.

Jeśli wasz wyjazd zahacza o dwa miesiące, bo lecicie pod koniec jednego, a wracacie w kolejnym, to też możecie podzielić sobie wypłatę na dwa miesiące i wyciągnąć 800 zł w jednym i 800 zł w drugim. 😉

Jakie waluty obsługuje Revolut?

W Revolut możemy płacić w ponad 150 walutach oraz posiadać na swoim koncie ponad 30 walut. Te 30 walut możemy wymienić wcześniej i posiadać bezpośrednio na koncie. Cała reszta będzie przewalutowana w momencie transakcji po kursie międzybankowym (w weekend pojawi się prowizja 1-2%).

Waluty jakie można posiadać na koncie Revolut to:

 • euro – EUR
 • funt brytyjski – GBP
 • dolar amerykański – USD
 • dirham – ZEA
 • lek albański – ALL
 • peso argentyńskie – ARS
 • dolar australijski – AUD
 • manat azerski – AZN
 • taka bengalska – BDT
 • lew bułgarski – BGN
 • dinar bahrański – BHD
 • dolar bermudzki – BMD
 • dolar brunejski – BND
 • boliviano boliwijskie – BOB
 • real brazylijski – BRL
 • dolar bahamski – BSD
 • pula botswańska – BWP
 • dolar kanadyjski – CAD
 • frank szwajcarski – CHF
 • peso chilijskie – CLP
 • juan chiński – CNY
 • peso kolumbijskie – COP
 • colon kostarykański – CRC
 • korona czeska – CZK
 • rupia indyjska – INR
 • korona islandzka – ISK
 • korona norweska – NOK
 • lej rumuński – RON
 • baht tajski – THB

Jaki jest kurs wymiany walut w Revolut?

Płacąc kartą Revolut dokonujemy płatności bezpłatnie po kursie międzybankowym (FX) i można go sprawdzić od razu w aplikacji. Jeśli chcemy wymienić waluty na koncie, to możemy to zrobić od razu po aktualnym kursie lub ustawić zlecenie po wcześniej ustalonym kursie – jeśli taki się pojawi. W ten sposób możemy śledzić kursy i kupować zawczasu waluty, kiedy ich kurs spada, a potem nimi płacić.

Jest tylko jeden warunek. W ciągu miesiąca możemy dokonać wymiany walut do równowartości 5000 zł. Potem jest za to 0,5% prowizji. W płatnych planach nie ma tego limitu.

Kurs w weekendy

Warto też pamiętać, aby przed weekendem wymienić sobie trochę waluty, jeśli chcemy nią płacić, ponieważ w weekend (decyduje czas londyński) doliczana jest prowizja w wysokości 1%, a w przypadku ukraińskich hrywnach (UAH) i tajlandzkich batach (THB) 2%. Podobnie jest z wypłatą gotówki. W ten sposób mając już walutę na koncie, unikniemy prowizji. Dzieje się chyba tak, bo kursy walut nie zmieniają się w weekend, tylko zatrzymują w piątek (17:00 czasu nowojorskiego), aż do niedzieli (18:00 18:00 czasu nowojorskiego) i dla bezpieczeństwa dodają nam te 1-2% więcej do zakupu waluty, jako bufor.

Jak doładować konto Revolut?

Konto Revolut można doładować od 50zł. Najprostszą opcja w tej chwili to Apple Pay i Google Pay. Możecie też wpisać dane swojej karty z polskiego banku – płatności będą pobrane w złotówkach jak za płatność w internecie. Możemy też zrobić łatwy przelew z ING lub mBanku, lub za pomocą zwykłego przelewu z innego banku na polski numer konta, który udostępnia Aion Bank dla Revolut. Możemy też dokonać przelewów SWIFT na litewski numer konta, ale banki mogą pobierać z nie prowizję.

Jak wypłacić pieniądze z Revolut?

Najprościej możemy wypłacić pieniądze w bankomacie, czy to w Polsce, czy za granica. Możemy też dokonać przelewów, tutaj dużo zależy od banków. Sam Revolut informuje jaka jest prowizja podczas składania zlecenia. Ja robiąc przelewy w PLN i euro nie zapłaciłem jeszcze ani razu prowizji.

Przelew w Revolut

Przelewy peer-to-peer w Revolut

Pieniądze możemy też przelewać innym użytkownikom Revolut bez prowizji. Z takiego rozwiązania coraz częściej korzystają również firmy i zdarzyło mi się zapłacić już w ten sposób w aptece, u fryzjera, czy za atrakcje w Dubaju.

Przelewy do użytkowników Revolut

Bardzo wygodną opcją na wyjazdach, czy nawet na co dzień jest dzielenie rachunków między użytkownikami. Możemy robić to na pojedynczych transakcjach lub tworzyć cały rachunek, który możemy podzielić na kilka osób, wraz z informacją o tym, kto już się rozliczył. Ze znajomymi w ten sposób możemy podzielić rachunek za pizzę, czy zakupy w monopolowym. 

Dzielenie rachunku w Revolut

Ile kosztuje karta Revolut?

Założenie konta Revolut jest zupełnie darmowe i można zrobić to bezpośrednio z aplikacji. Właściwie jest to też jedyna opcja, bo Revolut nie posiada fizycznych udziałów banków i wszystko odbywa się online. Za korzystanie z aplikacji też nie płacimy, dopóki wszystko robimy w ramach limitów. Jeśli za coś będziemy musieli zapłacić np. podczas przelewu, czy zakupu krypto-walut, lub akcji, to zawsze mamy podaną informację o prowizji do zapłacenia.

Plany Revolut

Główne limity na darmowym koncie Standard to:

 • Wypłaty z bankomatów (800 zł miesięcznie, lub do 5 wypłat. Potem 2%, nie mniej niż 5 zł)
 • Wymiana walut (5000 zł miesięcznie. Potem 0,5%)

Na płatności kartą nie ma żadnego limitu.

Wszystko możecie sprawdzić wchodząc na swój profil w lewym górnym rogu aplikacji, a potem klikając na Plan.

Darmowa karta Wielowalutowa Revolut

W tej chwili fizyczna karta do darmowego planu to koszt 24,99 + 28,99 zł za przesyłkę, ale często Revolut proponował ją za darmo. Nawet jeśli zapłacicie za kartę, to jest to opłata jednorazowa i jeśli nie przekroczycie żadnych limitów, to nie ma żadnych dopłat za korzystanie z niej. Moja darmowa karta już raz straciła ważność i kolejną dostałem za darmo.

Jeśli nie chcecie wypłacać gotówki – za granicą potrzebna jest przeważnie karta fizyczna, to możecie korzystać z wirtualnej karty i podpiąć ją do Apple Pay i Google Pay i płacić telefonem/zegarkiem, a także wprowadzić do aplikacji typu Uber, Bolt, Booking, Airbnb itd.

Osobiście przez większość czasu nie mam przy sobie fizycznej karty, bo korzystam z niej zwykle 1-3 razy na wyjazd, by wypłacić gotówkę, lub jakiś terminal nie chce przyjąć płatności zbliżeniową.

Jest zamówicie kartę fizyczną, to pamiętajcie tylko by ją aktywować. Przeważnie trzeba użyć jej fizycznie w terminalu i podać PIN.

Rodzaje kart Revolut

Do wyboru mam 3 rodzaje kart płatniczych – fizyczną, wirtualną i jednorazową. Z czego możemy mieć aż 6 kart fizycznych, 5 kart wirtualnych i 1 kartę jednorazową. Zwykle powinna nam wystarczyć jedna karta fizyczna, która przyda się do wypłat w bankomatach, oraz 1 lub więcej kart wirtualnych. Wszystkie poza jednorazową, można podpiąć pod Apple Pay i Google Pay, co daje sporą wygodę i bezpieczeństwo.

Kartę fizyczną możemy tak naprawdę tylko zabierać na wyjazdy do wypłaty gotówki i ewentualnie stosować w rzadkich przypadkach, kiedy płatność zbliżeniowa telefonem lub zegarkiem Wam nie przejdzie.

Bezpieczeństwo kart Revolut

Ustawienia blokad na karcie revolut

Karty Revolut mają bardzo dużo opcji bezpieczeństwa dostępnych bezpośrednio z poziomu aplikacji. Nie trzeba dzwonić do banku by z czegoś skorzystać. Wszystko mamy od ręki.

Z poziomu aplikacji możemy:

 • zamrozić kartę (bez konieczności zamawiania nowej)
 • zmieniać limity
 • włączyć/wyłączyć transakcje on-line
 • zezwolić na transakcje na podstawie GPS
 • włączyć/wyłączyć transakcje paskiem magnetycznym
 • włączyć/wyłączyć wypłaty z bankomatów
 • włączyć/wyłączyć płatności zbliżeniowe
Opcje na karcie Revolut

W ten sposób możemy mieć domyślnie zablokowane wypłaty z bankomatów i aktywować ją tylko na początku wyjazdu, kiedy chcemy wypłacić trochę gotówki, a potem już tylko płacić kartą. Jeśli zgubimy kartę, to też możemy od razu ją zablokować, a jeśli tylko ją zapodzialiśmy, to aktywować ponownie, bez wyrabiania kolejnej.

Revolut Apple Pay

Dzięki tym zabezpieczeniom możemy mieć kilka kart na różne potrzeby, z różnymi funkcjami, limitami. Sam mam osobną kartę tylko do płatności on-line, aby w razie problemów z fizyczną kartą na wakacjach nie musieć się martwić, że wszystkie usługi będę musiał podpinać do nowej karty. Przy okazji Revolut ma możliwość wyłączenia płatności za subskrypcje, jeśli nie możemy sobie z tym poradzić korzystając z jakiejś usługi i ciągle nas naliczają.

Zarządzanie subskrypcjami w Revolut

Czasami też spotkałem się z prośbą weryfikacji nietypowej lub wysokiej transakcji. Bywało to rzadko, więc się nie denerwuję. Za to mogę czuć się bezpieczniej, jeśli każda transakcja jest analizowana pod względem potencjalnej kradzieży naszych środków. Odpowiada za to między innymi technologia Sherlock która korzystają z AI analizuje każdą transakcje w czasie rzeczywistym i pyta nas, czy chcemy ją zaakceptować. Karty Revolut obsługują również 3-D Secure. A jeśli chcemy dokonać jednorazowych zakupów na jakiejś stronie i mamy wątpliwości, to możemy skorzystać z jednorazowej karty, która zmienia swoje dane po każdym użyciu, więc nie da się jej obciążyć ponownie.

Jakie są opłaty i limity w darmowym planie Revolut?

Revolut oferuje całkowicie bezpłatny plan Standard (z pewnymi limitami), oraz 3 plany płatne – Plus, Premium i Metal, dla osób bardziej wymagających.

Plan plus to tylko 14,99 zł / miesięcznie, ale też daje tylko kilka opcji. Głownie jest to darmowa dostawa karty, priorytetowa obsługa klienta, ubezpieczenie zakupów i biletów, i ciut lepsze oprocentowanie oszczędności.

Plany Premium (29,99 zł miesięcznie) i Metal (49,99 zł miesięcznie) to jest to samo z w planie Plus tylko lepiej, oraz 2-3 większe limity wypłat z bankomatów. W planie Metal możemy wypłacić nawet 3000 zł / miesięcznie, otrzymać metalową kartę, cashback z płatności kartą, ubezpieczenie medyczne, bagażu, lotów a nawet udział własny przy najmie samochodu.

Mi wystarczy w zupełności karta w planie Standard, ale jeśli chcecie sprawdzić dokładne różnice to tutaj możecie sprawdzić cennik i korzyści planów dla osób fizycznych.

Są też plany dla firm i freeleancerów, ale nie będę tutaj się o nich rozpisywał.

Jak wymieniać obce waluty i nimi płacić w Revolut?

Jeśli chcemy płacić obcą walutą to nie musimy właściwie nic robić, bo dzieje się to w locie po kursach międzybankowych. Musimy pamiętać tylko o limicie 5000 zł dla planu Standard i prowizji w weekendy, która dla większości walut wynosi i tak tylko 1%. Dlatego warto wymienić walutę przed weekendem, jeśli chcemy płacić kartą w sklepach lub w internecie w czasie weekendu.

Wymiana walut w Revolut

Płatności w internecie

Spotkałem się z problem, gdzie płatność podana za nocleg w złotówkach, jest ostatecznie pobierana w innej walucie, ponieważ strony pokazują nam dla wygody cenę noclegu w przybliżeniu. Jeśli płacimy polską kartą debetową lub kredytową to może nas zaboleć, jeśli bank przeliczy nam przykładowo złotówki na euro, bo tylko w takiej walucie przyjmowane są płatności na stronie.

Dla przykładu, rezerwując nocleg na Bookingu, żeby mieć jasność i było niespodzianek, możemy wybrać od razu walutę lokalu i płacąc kartą Revolut zapłacimy praktycznie to co widzimy.

Booking płatność w lokalnej walucie
Na telefonie: Profile > Settings > Currency

Jak wypłacać gotówkę z Revolut?

Jeśli mamy darmową kartę w planie Standard, to mamy limit wypłaty równowartości 800 zł lub 5 transakcji z bankomatów bez dodatkowej prowizji. Potem jest to 0,5% więc nie ma tragedii. 

Przewalutowanie bankomacie

To na co trzeba uważać, to przewalutowanie w bankomacie, które może być obciążone wysoką prowizją, dlatego zawsze wybierajmy opcję wypłaty w lokalnej walucie, a karta Revolut sama wykryje jaką ma pobrać, lub nam przeliczyć.

Bankomaty Euronet itp.

To czego trzeba unikać na wakacjach to bankomaty Euronetu. O ile w Polsce, z polskich kart możemy w nich wpłacać i wypłacać kasę – chyba po to tylko, żeby nas przyzwyczaić do nich. To jadąc na wakacje, unikajmy ich jak ognia. Praktycznie zawsze mają jakąś prowizję – nawet wypłacając kartą Revolut słyszałem o horrendalnych opłatach w wysokości kilkudziesięciu złotych. Euronet to najgorszy syf. Sam korzystałem z nich w zupełnej ostateczności, jeśli nie mogliśmy wypłacić gotówki, która była nam potrzebna. Przeważnie podbierają ok 4 euro prowizji, z samą wypłatę bez przewalutowania. Zwykle łatwo je znaleźć i to w miejscach, gdzie ciężko znaleźć inne bankomaty i na tym żerują.

Przewalutowanie w euronet
3,95 Euro + 13% prowizji = Euronet

Bezpłatne wypłaty gotówki z karty Revolut

Przeważnie, aby nie płacić prowizji, warto korzystać z lokalnych banków w danym kraju. Poniżej podaję całą listę, ale pamiętajcie by wypłacać w lokalnej walucie, bez przewalutowania (Revolut zrobi to waszym koncie) i czytać komunikaty na ekranie bankomatu.

 • Albania – Credins Bank
 • Andora – Andbank, Morabanc
 • Anglia – Lloyds, inne bankomaty przy wypłacaniu GBP powinny być bez prowizji
 • Argentyna – niska prowizja
 • Australia – National Bank of Australia, rediATM, Commonwealth Bank (bez prowizji z kartą Visa)
 • Austria – Bank Austria/Unicredit, Bankhaus Carl Spangler, Bawag/PSK, Hypo Tirol, Sparkasse, Volksbank Tirol AG 
 • Belgia – ING, KBC 
 • Białoruś – Belinvestbank 
 • Boliwia – BancoFie
 • Bośnia i Hercegowina – Unicredit, Sberbank, Nova Banka, Addiko Bank
 • Brazylia – Banco do Brasil, Branco Bradesco 
 • Bułgaria – DSK Bank, Central Cooperative Bank, United Bulgarian Bank, Fibank, SG Express Bank, Piraeus Bank Bulgaria, Eurobank, Postbank, ProCredit Bank, Tokuda Bank
 • Chile – Itau Bank, Scotiabank, Banco International, Corpbanca 
 • Chiny – Bank of China
 • Chorwacja – Erste Bank, Istarska Kreditna Banka, OTP, RaiffeisenBank, Sberbank, Splitska Banka, Zagrebačka banka 
 • Cypr – Alpha Bank, Bank of Cyprus
 • Czarnogóra – Crnogorska Komercijalna Banka 
 • Czechy – Raiffaisen, Airbank, CSOB, Fio, Komerční Banka 
 • Dania – Nordea, Nordjyske Bank 
 • Dominikana – Jumbo ATM
 • Ekwador – Banco del Austro, Produbanco
 • Francja – BNP Paribas, Credit Agricole
 • Gibraltar – NatWest
 • Ghana – Agricultural Development Bank
 • Grecja – Bank of Chania, HSBC 
 • Hiszpania – Deutsche Bank, UniCaja, 
 • Holandia – ABN-AMRO, ING, Rabobank 
 • Hong Kong – HSBC 
 • Indie – RBL Bank, Bank of Baroda, State Bank of India, Kasturba
 • Indonezja – CIMB, Maybank, Bank BCA
 • Irlandia – Allied Irish Bank, Bank of Ireland 
 • Izrael – Discount Bank
 • Japonia – Sklepy 7-eleven (tylko Mastercard)
 • Kanada – Tangerine
 • Kazachstan – Sberbank, Halyk Bank
 • Kenia – Diamond Trust Bank, Equity Bank, NIC Bank
 • Kirgistan – Demir Bank, Optima Bank
 • Kolumbia – BBVA
 • Korea Płd. – Shinhan, KB Star
 • Kosowo – BKT
 • Kuba – Banco Popular de Ahorro
 • Łotwa – Citadele Banka, Luminor Bank, SEB Banka, Swedbank
 • Macedonia – Halkbank, Ohridska Banka, Sparkasse Bank
 • Malezja – Maybank, CIMB Bank 
 • Malta – Bank of Valleta, HSBC 
 • Maroko – Al Barid Bank, Banque Populaire, BMCI
 • Nepal – Everest Bank, Kailash Bikas Bank, Nepal Bank Limited 
 • Niemcy – Baden-Württembergische, Commerzbank, Deutsche Bank, Hypovereinsbank, Landesbank Baden-Württemberg, Postbank, Reisebank, Santander 
 • Nigeria – Access Bank, Diamond Bank, UBA
 • Nowa Zelandia – Westpac
 • Oman – Bank Dhofar, Bank Muscat
 • Peru – BCP 
 • Polska – Bank Pekao SA, PKO Bank Polski, Santander;  
 • Portugalia – Multibanco 
 • Rosja – Gazprombank, Raiffeisen, Bank Otrkitie, BIN Bank, VTB 
 • Rumunia – BCR, Banca Transilvania, OTP Bank, Raiffaisen, ING 
 • Serbia – Addiko Bank, AIK Banka Jubanka, Erste Bank, Multicard ATM
 • Singapur – UOB
 • Słowacja – Postova Banka, Unicredit, VUB, Prima Banka
 • Sri Lanka – Bank Nations Trust, Bank of Ceylon 
 • Stany Zjednoczone – Santander (PA), Sun East Credit Union, WSFS (PA)
 • Szwecja – Swedbank
 • Tajlandia – wszystkie bankomaty pobierają prowizję, najniższa AEON 150 THB 
 • Tanzania – KCB Bank 
 • Tajwan – Bank of Taiwan, Cathay Bank, SinoPac
 • Turcja – Halkbank, Akbank, Ziraat Bank 
 • Ukraina – UKRBank 
 • Uzbekistan – Kapital Bank 
 • Węgry – Unicredit
 • Wietnam – VP Bank, TP Bank, Agribank niska prowizja 
 • Włochy – Unicredit, Raiffaisen 
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie – ADCB 

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski