fbpx

Fotospacery po Frisco

Na początku 2020, w Lutym kiedy dopiero zaczynało się zamieszanie związane z pandemią koronowirusa, ekipa Fotospacerów zaproponowała wejście do warszawskiego magazynu Frisco.

Kategoria:

Na początku 2020, w Lutym kiedy dopiero zaczynało się zamieszanie związane z pandemią koronowirusa, ekipa Fotospacerów zaproponowała wejście do warszawskiego magazynu Frisco.

Czym są fotospacery?

Fotospacery to inicjatywa łącząca spacery i fotografię, gdzie osoby na różnym poziomie wtajemniczenia mają okazję odwiedzać różne miejsca. Są to zwykle ograniczone grupy pasjonatów fotografii którzy zbierają się w wybranym miejscu i czasie aby wspólnie fotografować. Część z tych wydarzeń jest wspierana przez partnerów którzy dostarczają sprzęt fotograficzny który można przetestować w działaniu. Fotospacery nawiązuję również ciekawe współprace, dzięki którym mieliśmy okazję odwiedzić takie miejsca jak warszawskie zajezdnie tramwajowe, czy petrochemie PKN Orlen w Płocku.

Fotospacer po Frisco

Fotospacer we Frisco już dawno przygotowałem, ale po całej sytuacji Covidowej i serialu Walkin Death postanowiłem obrobić zdjęcia trochę inaczej, aby nadać trochę mrocznego klimatu. Podczas fotospaceru mogliśmy przejść przez nowy magazyn Frisco który dopiero się rozkręca, więc jest tam jeszcze trochę pusto, ale pojawiło się parę ciekawostek technicznych jak specjalne taśmy transportowe, automatyczne regały i roboty sortujące zamówienia.

Automatyzacja we Frisco

W magazynie Frisco pojawiła się ogromna maszyna która jest czymś w rodzaju półek z towarem, które obsługiwane są przez roboty. Nie ma ta dostępu dla ludzi, a wszystko dzieje się automatycznie tak aby pobrać odpowiednie skrzynie z produktami które podsyłane są do pracowników którzy muszą dodać je do zamówienia. Pracownik tylko zabiera produkty które widzi na ekranie, a maszyna zajmuje się całą logistyką na specjalnych taśmach. Kosmos.

Klimatyczny preset do Lightrooma

Z ciekawości zapytam. Chcielibyście dostać takie present jak przy tych zdjęciach, lub inne które wykorzystuję w swoich zdjęciach? Napiszcie o tym w komentarzach.


Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to możesz wesprzeć mnie małą lub dużą kawką, która pomoże mi w tworzeniu kolejny wpisów jak ten, lub podobnych. Każdy wpis, to godziny poszukiwania, sprawdzanie informacji i pisanie tekstów. Bardzo pomocna jest wtedy dobra kawka, która pomaga mi tworzyć dla Was te treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski