fbpx

Targi Whisky Live Warsaw 2016 w Courtyard Marriott

Kategoria:

Targi Whisky Live Warsaw 2016 to już trzecie edycja tego wydarzenia w Polsce, które swój początek miało pierwszy raz w Warszawie pod nazwą Warsaw Whisky Fest 2014. Swój początek miała w 2000 roku w Tokio. W 2016 roku impreza odbyła się w dniach 14-15 października hotelu Coutryard Marriot, który mieście przy przy lotnisku Warszawa Okęcie.

Wejście do hotelu Courtyard Marriott

Whisky Live Warsaw, to inicjatywa, która zrzesza producentów Whisky z całego świata. Poza Szkocką i Irlandzką whisky, można tam znaleźć trunki z Japonii, USA, Szwecji, Indii czy Australii. Podczas targów spróbować mozna było również wódek z Holandii, Włoch, Francji i Rosji. Było też kilku producentów Ginów, Bourbonów.

Mężczyzna w czerwonym futrze nalewa alkochol

Idea festiwalu

Ideą festiwalu jest nie tylko spotkanie nowych, czy swoich ulubionych producentów Whisky z różnych zakątków świata, które mogą nie być dostępne w Polsce. Whisky Live Festiwal wprowadza nas w bogaty świat whisky i daje możliwość nie tylko poznania smaków i aromatów tego trunku. Dzięki obecności producentów, mamy możliwość poznać z pierwszej ręki historię i sposoby produkcji i pochodzenie konkretnych trunków. Dla bardziej dociekliwych organizowane są również warsztaty i pokazy związane z Whisky.

Fotoreporterzy próbujący zrobić zdjęcia w tłumie
Tłum ludzi wokół tortu widzianych od góry

Każdy z uczestników, w cenie biletu otrzymuje swój własny kieliszek degustacyjny i ma szansę spróbować kilkuset gatunków whisky na stoiskach targowych. Tylko niektóre z nich są dodatkowo płatne i można je opłacać za pomocą specjalnych voucherów.

trzech mężczyzn z butelkami Whisky
Nalewania whisky z miedzianej różki do kieliszka degustacyjnego
Kobieta przebrana za policjantkę
Blondyn wącha whisky w małym kieliszku do degustacji

Inwestowanie w Whisky ze Stilnovisti

Moja relacja została stworzona dla jednego z większych wystawców firmę Stilnovisti, która od 2006 roku zajmuje się inwestycjami w whisky i wino. Jest to bardzo ciekawa alternatywą do inwestowania. Stilnovisti miało również kilka swoich stoisko. Między innymi oldschoolową przyczepę, która stała przed wejściem do hotelu. W środku można było spróbować ich nowej wódki Pimp my Vodka, na bazie której podawano pyszne drinki.

Mężczyźni i kobieta wskazują palcem do obiektywu
Uśmiechnięta blondynka na tle logo Stilnovisti
Dziewczyna w okularach pokazuje mężczyznom coś na tablecie
Energia na targach whisky
Stoisko Stilnovisti na targach Whisky Live Warsaw 2016
Mężczyzna w noktowizorze uśmiecha się do ludzi

Fotorelacja z targów

Fotorelację z targów jaką przygotowałem obejmowała nie tylko stoisko Stilnovovisti, a całą przestrzeń targów. Targi to nie tylko stoiska, to przede wszystkim ludzie, których łączy jedna pasja, do dobrych trunków. Chciałem pokazać, że na Whisky Live Fest można spotkać wiele pozytywnych osób, które przyszły nie tylko spróbować nowych smaków i aromatów whisky. Targi to również okazja, do poznania historii trunków i osób, które za nimi stoją, a dla niektórych możliwość zawarcia nowych znajomości i kontaktów biznesowych na przyszłość.

Srebrna przyczepa z alkoholem przed wejściem do hotelu Marriott

Dobrą fotorelację z targów, trudno zrobić w ciągu poł godziny, więc wybrałem się na jeden dzień targowy i spędziłem ok 2-3h, aby uchwycić coś więcej, niż każde stoisko, jedno po drugim. Tym bardziej, że nie robiłem relacji bezpośrednio do głównego organizatora targów, więc mogłem pozwolić sobie na mniej na skrupulatne zdjęcia innych stoisk niż mojego klienta. W ten sposób, miałem okazję, do pokazania klimatu imprezy, na której się znaleźli i że warto wpaść i odwiedzić w przyszłych latach. Widać również tu moc energii na stoisku przed wejściem na targi, gdzie serwowano drinki z nową wódką Pimp My Vodka. Możecie również część tych zdjęć zobaczyć w materiałach reklamowych na ich Instagramie – tutaj.

Różowe wnętrze z butelkami Whisky i kulą dyskotekową
Mężczyzna wypełnia ankietę na tablecie
Kobieta i mężczyzna w różowej przyczepie
Targi Whisky Live Warsaw 2016 w Courtyard Martiott


Zobacz również


Dodaj komentarz

Cześć, tu Marcin! 

Chcesz być na bieżąco z wpisami na Urbanflavour.pl?

Zapisz się na Newsletter

Fotograf eventowy - Marcin Krokowski